Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
10/12/2019 - 10:00

Bezkonkurencyjny Mirosław Smętek zdobył złoty medal

Nowy Sącz może pochwalić się kolejnym tytułem mistrza Polski w kickboxingu. Tym razem dla Mirosława Smętka.

Kickboxing to sport dla twardych i wytrzymałych osób

Reprezentant nowosądeckiego klubu Fight House Nowy Sącz, pełniący obowiązki trenera, Mirosław Smętek, po raz czwarty z rzędu nie miał konkurencji. W zawodach organizowanych przez Polski Związek Kickboxingu, które odbyły się w Starachowicach, został Mistrzem Polski w odmianie kick light weteranów. Takich trenerów za świecą szukać!

W tej kategorii medale zdobyli także Urszula Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) -65kg, Jakub Szymański (Palestra Warszawa) -63kg, Wojciech Dąbek (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) -74kg, Paweł Kardyś @CAF Rzeszów) -84kg oraz Cezary Rzepnicki (Klub Sportowy Semiramida Pułtusk) +94kg.

W walkach finałowych w kategorii seniorów wśród kobiet najlepsza była Ewa Kauch (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice), która wygrała z Julią Bujnowską (Klub Sportowy Dragon Starachowice) 3:0. Wśród mężczyzn królował natomiast Jakub Syc (Legion Głogów), który popisał się nokautem w pierwszej rundzie na Wojciechu Urbanowiczu (Klub Sportowy Pretorium Poznań).