Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/10/2020 - 16:20

Bieg 7 Dolin 100 km. To prawdziwe wyzwanie dla najlepszych

W tegorocznym programie rozpoczynającego się jutro w Krynicy Zdroju XI Festiwalu Biegowego nie zabraknie oczywiście biegu 7 Dolin. Jest to jeden z najtrudniejszych biegów rozgrywanych w ramach tej sportowej, prestiżowej imprezy. Na starcie do biegu na różnych dystansach staną najlepsi z najlepszych zawodników. I najwytrwalsi.

Bieg 7 Dolin od pierwszej edycji jest nierozerwalną częścią Festiwalu Biegowego, a zarazem jednym z najstarszych biegów ultra w Polsce. Na jego trasie zaczęło się wiele karier biegowych.

Najtrudniejszy festiwalowy bieg jest prawdziwym wyzwaniem, a o jego wygraniu mogą myśleć tylko najbardziej doświadczeni biegacze.

Część zawodników startuje na trasie liczącej sto kilometrów, która obejmuje praktycznie cały Beskid Sądecki. Na tym samym odcinku są też krótsze dystanse - na przykład 64 km i 35 km. Jest również Runek Run na 22 km. Do tego dochodzą trasy na 5, czy 7 km. Jest również Bieg 7 Dolin Plus (117 km) Bieg w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
W ubiegłym roku w LOTTO Bieg 7 Dolin 100 km Bieg w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na najwyższym stopniu podium w kategorii mężczyzn stanął Bartosz Gorczyca, a w kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Tracz.

W biegu 7 Dolin 100 km najwięcej zwycięstw na koncie ma Marcin Świerc, który krynicki deptak witał jako pierwszy trzykrotnie. Po raz pierwszy zrobił to w 2014 r. Do ubiegłego roku po dwa zwycięstwa mieli na koncie Csaba Nemeth i Bartosz Gorczyca (zwycięzca 2019 roku). On też w 2018 roku obronił tytuł.

Po jednym zwycięstwie w B7D zaliczyli Adam Długosz i Jan Wydra. 

Godziny startu

Zawodnicy w biegu 7 Dolin wystartują w nocy z piątku na sobotę (godz. 2.00) – seria 1, a o godz. 2.45 – seria 2.

Bieg 7 Dolin – 64 km – seria A godz. 6.00 (sobota); start na tym samym dystansie – seria 2, godz. 6.15.

Bieg 7 Dolin VisegRun – 35 km, godz. 11.30 (sobota).

i.michalec@sadeczanin.info, fot. festiwalbiegowy.pl.

Festiwal Biegowy w Krynicy od piątku do niedzieli. Już się kręci!
Wystawcy uzupełniają ekspozycję na swych stoiskach, do biura prasowego ściągają dziennikarze, biegacze rejestrują się w festiwalowym biurze. W Krynicy na dobre rozkręca się 11. Tauron Festiwal Biegowy.


Dziękujemy za przesłanie błędu