Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
28/11/2022 - 08:40

Biegniemy dla NICH! Dołącz do Mikołajów Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju

O tym, że tegoroczna edycja Biegu Mikołajów odbywa się pod banderą Festiwalu Biegowego już pisaliśmy. O tym, że impreza ma cel charytatywny też. Dziś pora na szczegóły, czyli dla kogo biegniemy. I już możemy powiedzieć – nie może Was zabraknąć w Piwnicznej-Zdroju.

Bieg Mikołajów organizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju. Stowarzyszenie, które wręcz heroicznym wysiłkiem wybudowało dla swoich podopiecznych specjalistyczny ośrodek w Kosarzyskach.

Budynek uprzednio stanowił część infrastruktury sąsiedniej szkoły podstawowej, która praktycznie nie była wykorzystywana. Dzięki przychylności Gminy Uzdrowiskowej Piwniczna-Zdrój nowy obiekt został użyczony na potrzeby stowarzyszenia „Nasz Dom" z Piwnicznej. Mieści się w nim 35 miejsc, 20 dla osób na potrzeby pobytu dziennego, oraz dodatkowych 15 zakwaterowań na pobyt całodobowy dla osób z niepełnosprawnościami, które nie mają się gdzie podziać.

Zobacz też: Festiwal Biegowy charytatywnie. Zapisz się na Bieg Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju!

- A od kwietnia dzięki projektowi „Sięgamy po sukces” finansowanemu z PFRON, wsparciem zostanie objętych kolejnych  20 osób niepełnosprawnych  z terenu gminy Piwniczna-Zdrój. Osoby te mają zapewnione zajęcia w czterech pracowniach terapeutycznych: kulinarnej i gospodarstwa domowego, ogrodniczo-florystycznej, artystyczno-hafciarskiej, plastycznej i rękodzieła. Ponadto uczestniczyć będą w zajęciach logopedycznych, integracji sensorycznej, dogoterapii – opowiada prezes stowarzyszenia Maria Kulig.

Stowarzyszenie uczestniczy też w innych akcjach pomocowych - seniorzy tkali siatki maskujące dla Ukrainy.  Wszystko działa tu tak prężnie, że Stowarzyszenie otrzymało ostatnio nagrodę od starosty Marka Kwiatkowskiego – uznał jego działalność za Najlepszą Inicjatywę wśród wszystkich prowadzonych przez organizacje pozarządowe i wolontariackie w naszym regionie.

- Dopełnieniem naszej działalności jest dokończenie prac budowlanych i wykończenie pierwszego piętra z przeznaczeniem na opiekę całodobową dla 15 osób. Obecnie jesteśmy na etapie wykończenia ośmiu łazienek - układaniu fliz, montażu armatury, malowania pomieszczeń i dokończeniu montażu wykładzin na klatce schodowej. Niestety wciąż borykamy się z brakiem finansów – przechodzi do sedna obecnego problemu Kulig. Jednym ze sposobów zebrania potrzebnych środków jest właśnie Bieg Mikołajów, który odbywa się w tym roku po raz ósmy!

Jeśli zatem chcecie – a znamy Wasze serducha i podejście – przyczynić się do dopięcia pierwszej – mocno to podkreślamy – pierwszej tego typu inwestycji na terenie Sądecczyzny, nie może Was zabraknąć 4 grudnia w Piwnicznej-Zdroju. Bieganie jest świetne, ale bieganie w takim celu jest po prostu FANTASTYCZNE!!! Zapisy trwają. Rejestracja TUTAJ 
Patronat medialny nad Biegiem Mikołajów ma portal Sądeczanin.info ([email protected] Fot.: archiwum stowarzyszenia)Dziękujemy za przesłanie błędu