Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
26/09/2023 - 19:15

Binczarowa 228: idealny adres na wypoczynek z dala od zgiełku miasta

Binczarowa to miejscowość w gminie Grybów, położona w Beskidzie Sądeckim, która jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą wypocząć z dala od zgiełku miasta. Agroturystyka Binczarowa 228 to z kolei niesamowity dom, w którym możecie z tej fantastycznej okazji z rodziną lub przyjaciółmi.

Agroturystyka Binczarowa 228 to piękny, przytulny dom na wyłączność. Na parterze jest otwarta kuchnia z jadalnią, salon z kominkiem i rozkładanym narożnikiem, taras o powierzchni 40 metrów kwadratowych z pięknym widokiem na góry, sypialnia o powierzchni 20 metrów z łóżkiem małżeńskim i salonem kąpielowym i toaleta.

Pierwsze piętro zajmują dwa studia - pierwsze z łóżkiem małżeńskim i dwoma pojedynczymi łóżkami i balkonem z huśtawką, drugie z łóżkiem małżeńskim i rozkładaną sofą i łazienka z prysznicem.

W sumie to aż 170 metrów kwadratowych doskonałych na wypoczynek dla rodzin i dla paczki przyjaciół. 

Pensjonat Irena to Miejsce Przyjazne Rowerzystom i gwarancja fantastycznego wypoczynku w Dolinie Popradu

- Binczarowa 228 to dom położony na wzgórzu w miejscowości Binczarowa. Naszą wieś rzadko odwiedzają turyści, więc jeśli szukasz ciszy, spokoju oraz obcowania z naturą, to miejsce jest dla Ciebie… - podkreślają sami gospodarze obiektu.

W obiekcie jest wi-fi i telewizja z wieloma kanałami. Na tarasie jest podświetlane jacuzzi z hydromasażem a w ogrodzie miejsce na ognisko oraz do grillowania. Dodatkowo do dyspozycji gości jest ocieplany garaż na dwa samochody osobowe, prywatny i ogrodzony parking.

Jeśli chcecie możecie zamówić tutaj śniadania, które przygotowywane są przez miejscową gospodynię a oparte na produktach lokalnych. 

Teraz słów kilka o okolicy. Już w samej Binaczrowej koniecznie musicie zobaczyć Cerkiew św. Dymitra z 1760 roku. To pamiątka po Łemkach, dawnych mieszkańcach tej okolicy. Zaraz obok jest kolejna wyjątkowa dla historii Łemków miejscowość, czyli Florynka, która w latach 1918–1920 była stolicą Ruskiej Ludowej Republiki Łemków. Tu też pozostała po nich Cerkiew św. Michała Archanioła z 1875. 

Agroturystyka Sarni Stok: w sercu natury a tak blisko do Krynicy-Zdroju

Na stronie internetowej gminy Grybów znajdziecie z kolei do pobrania mapy tutejszych i okolicznych szklaków rowerowych. A to naprawdę bardzo ciekawe szlaki, bo wchodzą w skład Karpackiego Szlaku Turystycznego. W gminie Grybów macie do wyboru dwa bardzo ciekawe odcinki Wielokulturowego Szlaku Rowerowego. Ten szlak rozpoczyna się w Blechnarce, przy dawnym przejściu granicznym do Stebníckiej Huty. Następnie prowadzi przez Hańczową, Brunary, Florynkę, Wawrzkę, Grybów, Bobową, Ciężkowice i Zakliczyn. Szlak ten według planów ma się zakończyć w Tarnowie. Szlak ten ma długość ok. 120 km, o różnicy wysokości 350 m. 

Kolejny to Królewski Szlak Rowerowy, który rozpoczyna się w Bieczu prowadzi przez Hortę, Strzeszyn, Wilczak, Klęczany, Gorlice, Ropicę Polską, Bystrą, Bucze, Bieśnik, Szalową, Biedową, Bugaj, Polną, Stróże, Grybów, Ptaszkową, Kamionkę Wielką, Nowy Sącz, Cyganowice, Stary Sącz, Moszczenicę, Przysietnicę, Skrudzinę, Gołkowice Dolne, Obidzę na Przełęcz Przysłop. Długość szlaku 112,5 km. Trasa szlaku prowadzi przez tereny związane z przejazdem i pobytem królów.

Jak widzicie przebieg tras pozwala Wam na eksplorowanie nie tylko sąsiedztwa, ale również dalszej okolicy. Którego punktu na mapie byście nie wybrali, wszędzie jest co zwiedzać. Na liście są cerkwie, kościoły, klasztory, muzea związane z historią regionu i skanseny. Podkreślmy również, że w wielu z wymienionych wyżej miejscowości są też baseny, tarasy i wieże widokowe.

Jeśli zatem chcecie mieć w zasięgu całe piękno Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego, to Agroturystyka Binczarowa 228, to dla Was idealny adres. ([email protected] Fot.: archiwum Binaczarowa 228) © Materiał chroniony prawem autorskim

PATRONAT HONOROWY: MAREK KWIATKOWSKI - STAROSTA NOWOSĄDECKI
Zadanie zrealizowano w ramach konkursu „Kocham SĄDECKIE” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu