Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
03/06/2020 - 13:25

Boisko sportowe w Gródku nad Dunajcem przechodzi prawdziwą rewolucję!

Zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna - najlepszego kobiecego klubu piłkarskiego w Małopolsce - już niedługo będą mogły korzystać z nowego boiska sportowego w Siennej. Dotychczas klub nie miał swojego stadionu, na który mógłby zaprosić kibiców. Kiedy zagrają tam pierwszy mecz?

W latach 2018-2019 w Siennej były prowadzone roboty budowlane związane z budową długo wyczekiwanego przez mieszkańców boiska sportowego. Obok murawy pojawi się zaplecze sanitarne i szatnie, z których będą mogli korzystać zawodnicy przyjeżdżający na mecz.

Niezbędne prace zostały zrealizowane zgodnie z projektem budowlanym i warunkami decyzji pozwolenia na budowę. W 2018 roku wykonano stan surowy, natomiast w ubiegłym roku na terenie obiektu trwały prace wykończeniowe. Wykonawcy planują wymienić istniejącą trawiastą nawierzchnię boiska. Pojawią się nowe piłkochwyty i wysokie ogrodzenie. Siatka ochronna zabezpieczy boisko sportowe, a zawodnicy będą mogli skupić się na grze, zamiast martwić się o utratę piłki.

Czytaj też: UKS 3 Staszkówka Jelna to absolutny fenomen. Dziewczyny zostały Mistrzyniami Polski!

Pojawią się między innymi trybuny, które będą mogły pomieścić aż 300 kibiców, wiaty dla zawodników i medyków, nowe bramki, samojezdna maszyna do nawadniania murawy, podkaszarka i wózek do precyzyjnego malowania linii. Na realizację całego zadania pozyskano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 666 tys. zł, w ramach programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019.

- Boisko będzie spełniało wszystkie wymogi, które umożliwią nam trenowanie na naprawdę wysokim poziomie. Obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w połowie sierpnia. Nie możemy się doczekać - mówi Wojciech Mróz, trener UKS 3 Staszkówka Jelna i Sądeczanin Roku 2018. - Jesteśmy wdzięczni gminie za dofinansowanie sportowego przedsięwzięcia - dodaje.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag

Boisko sportowe w Gródku nad Dunajcem przechodzi prawdziwą rewolucję!
Fot. Daniel Szlag


Dziękujemy za przesłanie błędu