Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/06/2023 - 12:40

To był wyjątkowy turniej. Celem integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi [ZDJĘCIA]

Integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi była głównym celem turnieju zorganizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Sączu. Wszystko przebiegało w niezwykle przyjaznej atmosferze z wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Turniej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 

To było wyjątkowe wydarzenie. 1 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu zorganizowany został III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły.

Jego celem była oczywiście integracja młodzieży szkolnej z osobami niepełnosprawnymi oraz środowiskiem lokalnym, przełamywanie barier społecznych, podnoszenie sprawności psychofizycznej uczestników oraz popularyzacja mało znanej dyscypliny paraolimpijskiej, jaką niewątpliwie jest Boccia. To gra polegająca na rzucaniu bili i zdobywaniu punktów. 

W zawodach wzięło udział 6 zespołów uczniów II LO oraz 10 zespołów utworzonych z ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne z powiatu nowosądeckiego m.in.: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” ze Starego Sącza, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” ze Starego Sącza, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Sącza, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku przy Stowarzyszeniu „Dolina Dunajca”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” z Piwniczej – Zdroju, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Świętej Rodziny z Nowego Sącza.

Dodatkowe atrakcje podczas turnieju w Nowym Sączu

Podczas turnieju zorganizowane zostały również różne pokazy taneczne grup z Centrum Tańca ADeeM z Nowego Sącza oraz prelekcja dotycząca Apiterapii – prowadzona przez Jana Borzęckiego – prezesa Małopolskiego Związku Pszczelarzy. 

Dodatkowo, wolontariusze II LO zorganizowali strefę rozrywki, dzięki której uczestnicy mogli rozwijać różne zdolności społeczne oraz poszerzali swoje umiejętności. Kolejny turniej odbędzie się już za rok! ([email protected], fot.: II LO)

Patronem medialnym wydarzenia był portal “Sądeczanin”

Turniej w II LO w Nowym Sączu
Integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi była głównym celem turnieju zorganizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu