Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
22/08/2022 - 16:00

To była świetna zabawa! Imponujące skoki przez przeszkody i regionalne przysmaki

Zawody jeździeckie w Łabowej, które odbyły się w minioną niedzielę, przyciągnęły tłumy miłośników jazdy konnej i regionalnych przysmaków.

Zawody o puchar wójta gminy Łabowa – Marty Słaby, odbyły się na terenie stajni terenowo-rajdowej „Beskid” w Łabowej. Zmaganiom koni i jeźdźców przyglądały się tłumy mieszkańców i miłośników tego szlachetnego sportu.

Nawet niedzielna – pochmurna – pogoda dopisała uczestnikom zawodów. Przysłonięte chmurami niebo przegoniło nieznośne upały.

Jeźdźcy i ich zwierzęcy partnerzy próbowali swoich sił podczas skoków przez przeszkody. Na torze stajni „Beskid” można było zobaczyć wychowanków okolicznych ośrodków jeździeckich z Kamionki, Tylicza, Krynicy-Zdroju, Stróż, Starego Wiśnicza, Kamienicy oraz indywidualnych zawodników.

- W czterech konkursach wzięło udział ponad 30 zawodników reprezentujących okoliczne stajnie i ośrodki jeździeckie. Po zaciętej rywalizacji na parkurach wyłoniono następujących zwycięzców – relacjonują właściciele stajni „Beskid”.

Konkurs 60 cm:

Miejsce 1. Maria Ruchała na koniu Serva ze Stajni Terenowo-Rajdowej Beskid

Miejsce 2. Wiktoria Błachut na koniu Angol z Ośrodka Hipoterapii i Jeździectwa TARA

Miejsce 3. Piotr Długosz na koniu Scarlett ze Stajni Terenowo- Rajdowej Beskid

Konkurs 80 cm:

Miejsce 1. Dominika Bach na koniu Duna Mi

Miejsce 2. Gabriela Waśko na koniu Bajka KJ Elpida

Miejsce 3. Sandra Syguda na koniu Double Secret z Farma LaMa

Konkurs 100 cm:

Miejsce 1. Gabriela Waśko na koniu Bajka z KJ Elpida

Miejsce 2.  Dominika Bach na koniu Duna Mi

Miejsce 3. Sandra Syguda na koniu Double Secret z Farma LaMa

Konkurs Potęga Skoku:

Miejsce 1. Oliwia Hudy na koniu Gifa AA z Centrum Gniady

Miejsce 2. Gabriela Waśko na koniu Bajka z KJ Elpida 

Miejsce 3. Mateusz Mól na koniu Paola AA ze stajni Imperium

Poza sportowymi zmaganiami, popularnością cieszyły się również regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Łosia oraz Krzyżówki. Nie zabrakło również miodu od sądeckich pszczół.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej zadbała o atrakcje dla najmłodszych. Okazało się, że kolorowe warkoczyki to najnowszy krzyk mody. W przerwach wokalne i gitarowe umiejętności zaprezentował zespół FORTE z Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej.

Fotorelację z niedzielnych zawodów jeździeckich w Łabowej można zobaczyć w poniższej galerii zdjęć. ([email protected], fot. UG Łabowa)

Zawody jeździeckie w Łabowej: imponujące skoki przez przeszkody i słodkie przysmaki
Zawody jeździeckie w Łabowej, które odbyły się w minioną niedzielę, przyciągnęły tłumy miłośników jazdy konnej i regionalnych przysmaków. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia. (Fot. UG Łabowa)


Dziękujemy za przesłanie błędu