Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
30/11/2020 - 19:05

Chcesz wystartować w Festiwalu Biegowym? Ruszyły zapisy na kolejną edycję

Już we wrześniu 2021 roku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Jest to jedno z największych wydarzeń dla miłośników biegania w tej części Europy, którego każdy z nas może będzie być częścią. Zapisy właśnie ruszyły.

Za nami 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, największa tego typu impreza biegowa nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Ponad 3000 biegaczy rywalizowało w ramach 22 konkurencji na trasach o łącznej długości ponad 300 km. Ruszyły zapisy na kolejną edycję święta biegów. Na 12. Festiwal Biegowy - jedno z największych, a przy tym najwszechstronniejszych wydarzeń dla miłośników ruchu w tej części Europy, Fundacja Festiwal Biegów zaprasza w dniach 10-12 września 2021 r.

Dla biegaczy górskich przygotowano kolejną edycję Biegu 7 Dolin na historycznych dystansach: 100 km, 64 km, 35 km. Ponadto będzie można pobiec granią Runka (Runek Run 22 km) i na szczyt Jaworzyny Krynickiej (Bieg na Jaworzynę). Najtrudniejszą konkurencją Festiwalu pozostaje Iron Run. Biegi uliczne to tradycyjnie Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, z atestowaną trasą, Koral Maraton, półmaraton oraz biegi nocne na 5 i 7 km.

Biegi Deptaka to tradycyjnie biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, biegi dzieci do 12 lat (300 i 600m) oraz rywalizacja o sekundy i miejsca w Biegu na 3 km, Biegu na 1 km, Biegu Kobiet. Ofertę marszów nordyckich Festiwalu Biegowego tworzyć będą Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking oraz Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej.

Zobacz także: Festiwal Biegowy: Najlepsi na podium! Tak wyglądała dekoracja [WIDEO]

Opłaty startowe na 12. Festiwal Biegowy mają ponownie trzy progi cenowe. Zmiany stawek nastąpią 1 stycznia i 1 czerwca 2021 r. Ich wysokość uzależniona jest od terminu dokonania transferu środków, a nie od terminu zapisu (po zmianie progu cen, kwota naliczonej opłaty startowej zostanie przeliczona wg nowych stawek). Dodatkowo w poniedziałek (30.11), w związku z Cyber Monday można skorzystać z cen niższych o 20 proc. Uczestnicy Iron Run, Biegu 7 Dolin, Runek Run, Koral Maratonu i Półmaratonu ponownie mogą liczyć na bezpłatną koszulkę finiszera – jedyny warunek to ukończenie rywalizacji w wyznaczonych limitach czasowych.

Gorąco zapraszamy na 12. Festiwal Biegowy. Każdy, kto zarezerwuje sobie drugi tydzień września na bieganie, znajdzie z pewnością coś dla siebie, a prócz sportowej rywalizacji przyjemnie spędzi czas w cudownym Beskidzie Sądeckim! Więcej szczegółów odnośnie wydarzenie znajduje się w regulaminie imprezy, ramowym programie sportowym oraz formularzu rejestracyjnym.

Do zobaczenia we wrześniu 2021!
Fundacja „Festiwal Biegów”, fot.: organizatorDziękujemy za przesłanie błędu