Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
08/09/2021 - 11:00

Co z salą gimnastyczną w Miłkowej? Czy uda się rozstrzygnąć przetarg?

Uczniowie szkoły podstawowej w Miłkowej od lat marzą o sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Tym razem inwestycja może się udać. Złożona w ramach przetargu oferta prawie odpowiada oczekiwaniom gminy. Czekamy na decyzję w tej sprawie.

Czytaj też: Wójt Korzennej pochwalił się nową drogą. Trzeba przyznać, nieźle to wygląda

Gmina ogłosiła przetarg na budowę sali gimnastycznej przy podstawówce w Miłkowej. Oprócz nowego budynku w planach znalazła się również przebudowa przyszkolnego boiska, które obecnie spełnia wiele funkcji. W pobliżu miałaby pojawić się także plenerowa siłownia, na której uczniowie mogliby ćwiczyć i zadbać o swoją kondycję.

Ofertę w przetargu złożyła tylko jedna firma. Jeśli jej warunki wpiszą się w zamierzenia gminy, inwestycja zostanie powierzona właśnie temu wykonawcy.

Dowiedzieliśmy się nieco o szczegółach planowanej budowy hali sportowej. W obiekcie ma być boisko szerokie na 12 i długie na 24 metry. Obowiązkowo pojawią się oczywiście szatnie i odpowiednie zaplecze sanitarne. Ławeczki, drabinki, kosze do koszykówki, słupki do gry w siatkówkę czy elektroniczna tablica do wyświetlania wyników – w to wszystko zostanie wyposażona nowoczesna sala gimnastyczna.

Szkolne boisko zewnętrzne zostanie odnowione. Pojawi się ogrodzenie, oświetlenie, a nawet monitoring. W budżecie gminy na ten cel przeznaczono niecałe 4,8 mln zł. Złożona oferta co prawda przekracza tę kwotę, jednak zaledwie o 30 tys. zł. Czekamy na decyzję gminy w tej sprawie. Jeśli się uda, obiekt sportowy w Miłkowej będzie gotowy pod koniec przyszłego roku. ([email protected], fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu