Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
20/09/2023 - 20:50

Dariusz Popiela z kolejnym medalem! Sądeczanin pokazał moc na Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa Świata w slalomie kajakowym i kayak crossie rozpoczęły się dla reprezentacji Polski bardzo dobrze. W rywalizacji drużynowej K1 nasi zawodnicy wywalczyli brązowe medale. Częścią zespołu był sądeczanin - Dariusz Popiela.

Mistrzostwa Świata w kajakarstwie

Sądeccy kajakarze przyzwyczaili nas do sukcesów. Niemal ze wszystkich zawodów, w których startują, zarówno w kategoriach juniorskich, jak i wśród seniorów, przywożą medale. Powodzi im się na arenie krajowej i światowej.

W Londynie rozpoczęły Mistrzostwa Świata w slalomie kajakowym i kayak crossie. Dobry wynik na tej imprezie to także jeden z warunków wystąpienia na przyszłorocznych Igryskach Olimpijskich w Paryżu. Oczywiście do stolicy Anglii przybyli również zawodnicy z Nowego Sącza, którzy od początku spisują się bardzo dobrze.

Dariusz Popiela z medalem

Kolejny medal do swojego niezwykle bogatego dorobku dołożył Dariusz Popiela. W rywalizacji drużynowej K1x3 wspólnie z Mateuszem Polaczykiem i Michałem Pasiutem wywalczyli brązowe medale. Potwierdzili tym samym, że należą do ścisłej światowej czołówki. 

Lepsi od naszych reprezentantów okazali się tylko Czesi (którzy wywalczyli złoto) i Francuzi (zdobyli srebrne medale). Rywalizacja była niezwykle emocjonująca, ze szczęśliwym dla Polaków finałem.

Duże szanse na sukces w Londynie ma również inna sądeczanka - Klaudia Zwolińska. Rywalizacja na Mistrzostwach Świata potrwa do niedzieli. Wkrótce przekonamy się ile medali z Londynu przywiozą nasi zawodnicy.

Przypomnijmy, że Dariusz Popiela sukcesy odnosi nie tylko w sporcie. W lutym został wybrany również Sadeczaninem Roku 2022. Także w tym plebiscycie nie miał sobie równych! ([email protected], fot.: JM)Dziękujemy za przesłanie błędu