Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
08/02/2023 - 11:20

Dawid Janczyk nowym piłkarzem GKS Raciborowice. Tak teraz wygląda jego życie

GKS Raciborowice jest kolejnym klubem, do którego trafił Dawid Janczyk. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik tym razem pokaże się na A-klasowych boiskach. Niedawno opowiedział, jak teraz wygląda jego życie.

Dawid Janczyk nowym piłkarzem GKS Raciborowice

Dawid Janczyk kluby zmienia bardzo często. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik, który znany jest przede wszystkim ze swoich problemów alkoholowych, nie może sobie znaleźć miejsca na stałe. Ostatnio reprezentował barwy Sadownika Waganiec, który występuje w Kujawsko-Pomorskiej Klasie Okręgowej.

Jak już informowaliśmy, teraz przenosi się na Dolny Śląsk. Reprezentował będzie GKS Raciborowice. Co ciekawe, jest to klub z wielkimi ambicjami, mający w planach do 2030 roku awansować do Ekstraklasy. Obecnie jest wiceliderem tamtejszej A-klasy.

Jak obecnie wygląda życie Janczyka? Piłkarz opowiedział o nim w wywiadzie dla TVP Sport. Jak twierdzi, kocha piłkę nożną i nie wyobraża sobie życia bez niej. - Pomaga mi w utrzymaniu wszystkiego, abstynencji oraz funkcjonowaniu w codziennym życiu. Pracuję teraz w firmie transportowej MP Trans, gdzie właścicielem jest prezes Pitera. Trenujemy trzy razy w tygodniu, co jak na A klasę jest bardzo dobrym wynikiem. Codziennie chodzę na siłownię i regularnie podtrzymuję swoją formę – opowiada piłkarz w rozmowie z TVP Sport.

Wyjaśniał również, że w tym momencie w jego życiu nie ma żadnego alkoholu. Motywacją do tego żeby nie pić jest ciągła praca nad sobą m.in. chodzi na basen i siłownię oraz jest w ciągłym ruchu. Przyznał również, że raczej nie utrzymuje kontaktu z kolegami z dawnych lat. Czasami tylko wymienia się wiadomości z niektórymi z nich.

Dawid Janczyk w przeszłości

Przypomnijmy, że o Dawidzie Janczyku, mówiło się, że jest wielką nadzieją polskiej piłki. Każdy myślał, że zrobi ogromną karierę, niczym Robert Lewandowski. Niestety, życie potoczyło się inaczej. Pochodzący z Nowego Sącza piłkarz przed laty przechodził najpierw z Sandecji do Legii Warszawa, a następnie, w 2007 roku, za ponad 4 miliony euro, do CSKA Moskwa. Był to ówczesny rekord Ekstraklasy.

Na początku wszystko wyglądało bardzo dobrze. Po transferze do Rosji Janczyk w jednym ze spotkań zdobył nawet gola. Niestety, z czasem jego sytuacja wyglądała coraz gorzej. Piłkarz był wypożyczany do kilku klubów, wrócił najpierw do Ekstraklasy, a potem ponownie do Nowego Sącza. Coraz głośniej mówiło się także o jego problemach alkoholowych. Opisuje to również w swojej książce. Kolejna lata były już tylko gorsze. Grał coraz niżej, nie mogąc znaleźć sobie drużyny na dłużej. Teraz przekroczył bramy A-klasy. Jak sobie poradzi? Odpowiedź poznamy już niebawem. ([email protected], fot.: Мельников Александр, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons - ikona, JB, źródło: TVP Sport)Dziękujemy za przesłanie błędu