Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
06/09/2020 - 09:00

Dobra wiadomość dla cyklistów. Ścieżka rowerowa, kładki na Popradzie już otwarte

Te wiadomości ucieszą cyklistów. Oddano do użytku ścieżkę rowerową wraz z nowymi kładkami w Dolinie Popradu, łączącymi pogranicze polsko-słowackie: w Miliku-Legnavie oraz Andrzejówce-Mały Lipnik. Są one częścią EuroVelo11, która w Małopolsce nazywa się VeloNatura.

Te wiadomości ucieszą cyklistów. We czwartek, 3 września otwarto dla nich nową ścieżkę rowerową, meandrującą malowniczą Doliną Popradu, po obu stronach granicy polsko-słowackiej.

W Miliku-Legnavie i Andrzejówce-Mały Lipnik powstały dwie kładki, dzięki czemu można zwiedzić sąsiednie miejscowości. Tym sposobem na rzece powstały nowe przejścia graniczne.

Ścieżka przebiega przez malownicze rezerwaty przyrody, parki narodowe i krajobrazowe, zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi. Trasa posiada ujednolicone oznaczenia i elementy małej architektury.

W Miliku rowerzyści mają do dyspozycji z wiatą, WC, stojakami, tablice informujące o trasie, słupek na panele fotowoltaiczne z ładowarką, oświetleniem LED, samoobsługową stacją napraw.

Sześć lat wcześniej podobną kładkę dla cyklistów wybudowano w Żegiestowie-Sulinie. Nowa trasa rowerowa jest częścią EuroVelo11, która w Małopolsce nazwa się VeloNatura.

(MK) fot. aut.

Dobra wiadomość dla cyklistów. Nowa ścieżka rowerowa i kładki na Popradzie czekają na was
Te wiadomości ucieszą cyklistów. Oddano do użytku ścieżkę rowerową wraz z dwiema, nowymi kładkami w Dolinie Popradu, łączące pogranicze polsko-słowackie w Miliku-Legnavie oraz Andrzejówce-Mały Lipnik. Są one częścią EuroVelo11, która w Małopolsce nazywa się VeloNatura.


Dziękujemy za przesłanie błędu