Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
25/09/2020 - 14:10

Duży sukces! Młody kryniczanin został Mistrzem Polski

Kacper Gałczyński, reprezentujący Klub Kolarski Agnieszki Skalniak z Żegiestowa został Mistrzem Polski Szkółek Kolarskich.

W ubiegły weekend (19-20 września) w Żerkowie koło Jarocina odbywały się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Było to bardzo duże wydarzenie o czym najlepiej świadczy liczba uczestników (czterysta osób). Reprezentowali oni różne kluby z całego kraju. Wśród nich znaleźli się zawodnicy Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak z Żegiestowa. To właśnie jego reprezentant – Kacper Gałczyński z czasem 12:02, okazał się najlepszy w rywalizacji chłopców z klasy IV (rocznik 2010). Drugie miejsce zajął Miłosz Chadukiewicz z Sokółki, a trzecie Jacek Lewicki z Warszawy.

Dobrze spisali się również, w swoich kategoriach wiekowych, inni zawodnicy szkółki z Żegiestowa. Magdalena Polańska i Maksymilian Ginter zajęli czwarte pozycje, a Malwina Maciejewska i Amelia Groń – szóste. (MP), fot.: Klubu Kolarskiego Agnieszka Skalniak