Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
13/12/2022 - 13:40

Dwa lata stawiali ogromną halę. Tu będą spełniać swoje sportowe marzenia [ZDJĘCIA]

Po niespełna dwóch latach prac budowlanych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęce mogą korzystać z nowej sali gimnastycznej. Znalazło się też miejsce na nowe sale lekcyjne.

Budynek z salą gimnastyczną powstał tuż obok Szkoły Podstawowej w Łęce w gminie Korzenna. To maleńka placówka, gdzie dzieci nie miały własnego kąta na ćwiczenia sportowe.

W nowym budynku znalazła się nie tylko sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia, szatnie, magazyny, ale też pięć dodatkowych pomieszczeń z przeznaczeniem na sale lekcyjne.

Zdjęcia z budowy można zobaczyć: Dzieci nie mają gdzie ćwiczyć, ale nowa hala sportowa w Łęce już pnie się w górę

Nowa hala sportowa została uroczyście otwarta w miniony weekend. Na wielką fetę przyjechało wielu gości: samorządowcy, parlamentarzyści, wojewoda małopolski, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, radni Powiatu Nowosądeckiego, radni gminy Korzenna, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy. Rola gospodarza przypadła wójtowi Korzennej, Leszkowi Skowronowi.

Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty artystyczne, taneczne i akrobatyczne. Równocześnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Z kolei ksiądz Paweł Dudek, proboszcz parafii w Siedlcach poświęcił budynek i wszystkie pomieszczenia.

Po tym – symbolicznym rzutem do kosza – udostępniono do użytku nową salę gimnastyczną w Łęce. ([email protected], fot. UG Korzenna)

Zobacz fotorelację z otwarcia nowej sali gimnastycznej w Łęce
Wcześniej ćwiczyli na korytarzu, od kilku dni mają do dyspozycji salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Uroczyste otwarcie hali w Łęce odbyło się w sobotę, 10 grudnia. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia (fot. UG Korzenna).


Dziękujemy za przesłanie błędu