Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
05/01/2023 - 14:00

Gorlicki Bieg Sylwestrowy dostarczył emocji! Na starciu stanęło wielu zawodników [ZDJĘCIA]

Co najlepiej robić w Sylwestra? Wybrać się na zawody biegowe! Pasjonatów, którzy wystartowali w XXXI Biegu Sylwestrowym w Gorlicach nie trzeba było do tego przekonywać. Na starcie stanęło 373 uczestników. Emocje było ogromne!

Bieg Sylwestrowy w Gorlicach

Sylwester już za nami. Dla wielu osób był to czas imprezowania i hucznego witania nowego roku. Niektórzy jednak wybrali również aktywność fizyczną. Okazję mieli jedyną w swoim rodzaju. W Gorlicach odbył się XXXI Bieg Sylwestrowy.

Rozegrany został na dystansie 5 i 10 km. Jego trasa prowadziła przez ulice osiedla Łęgi. Osoby startujące na krótszym z dystansów zrobiły dwie pętle, a te na dłuższym – cztery. Na starcie stanęły 373 osoby.

Kto wygrał Bieg Sylwestrowy?

Po dotarciu na metę każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcą na 10 km okazał się Mateusz Kaczor, a na 5 km – Rafał Sułkowski. Drugie miejsca zajęli odpowiednio Sylwester Lepiarz oraz Andrzej Starżyński.

W rywalizacji kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Nataliia Semenovych, przed Anną Wojną. Na krótszej – 5 km trasie, pierwsza była Katarzyna Albrycht, a druga Oksana Okseniuk.

- Zawodnicy w klasyfikacji generalnej i grupowej otrzymali nagrody finansowe, puchary oraz dyplomy, które wręczyli poseł Barbara Bartuś, radna województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, zastępca burmistrza Gorlic Łukasz Bałajewicz, radna Gorlic Bogumiła Burkot, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach Mariusz Duszowicz oraz prezes Stowarzyszenia Maraton Adam Rachwał – informuje gorlicki Urząd Miasta.

To było kolejne niezwykle interesujące biegowe wydarzenie! Następny bieg sylwestrowy już za rok. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

XXI Gorlicki Bieg Sylwestrowy

Pasjonatów, którzy wystartowali w XXXI Biegu Sylwestrowym w Gorlicach było wielu. Na starcie stanęło 373 uczestników. Emocje było ogromne!