Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
08/01/2021 - 15:15

Gródek nad Dunajcem: stadion w Siennej już gotowy. Zaglądamy do szatni

W listopadzie minionego roku wspominaliśmy o postępujących pracach na stadionie sportowym w Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem. Piłkarki klubu UKS 3 Staszkówka Jelna zagrają pierwsze mecze na nowej murawie już na wiosnę. Sprawdzamy, jak będą wyglądały szatnie i zaplecze obiektu.

Zawodniczki UKS ”Trójeczka” Staszkówka Jelna już za kilka tygodni będą mogły przetestować zupełnie nową murawę na stadionie sportowym w Siennej, który do tej pory był stale w budowie. Prace opóźniały się głównie z powodu pandemii, a także ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Na piłkarki czeka profesjonalna płyta stadionu wraz z całym zapleczem sportowym – zawodnicy będą mogli korzystać z szatni, a także z oddanej do ich użytku części sanitarnej.

– Od kwietnia planujemy rozpocząć treningi i grę na wybudowanym już obiekcie gminnym w Siennej, który – mam nadzieję – stanie się prawdziwą twierdzą dla naszego zespołu, na którym zawodniczki będą czuły się komfortowo, a naszym przeciwnikom będzie bardzo trudno o zwycięstwo – mówił w jednej z rozmów z ”Sądeczaninem” Wojciech Mróz, trener klubu UKS 3 Staszkówka Jelna.

Czytaj też: Wojciech Mróz: o wyniki sportowe jestem spokojny. W końcu to Mistrzynie Polski!

W dedykowanym dla piłkarek UKS ”Trójeczki” pomieszczeniu znajdują się oznaczone nazwiskami zawodniczek personalizowane szafki, a na drzwiach umieszczona została specjalna tablica – symulator boiska sportowego. Na niewielkich magnesach umieszczone są twarze młodych kobiet. Dzięki temu trenerzy będą mogli przedstawić drużynie strategię meczu i taktykę podczas piłkarskich rozgrywek.

Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz, podczas którego będziemy mogli wspierać fenomenalne reprezentantki naszego regionu! (k.kos@sadeczanin.info, fot. Facebook.com)Dziękujemy za przesłanie błędu