Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/08/2023 - 16:00

Hokejowe Nadzieje Olimpijskie zwycięzcą Tauron Hockey Cup U17

Team Hokejowych Nadziei Olimpijskich zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Tauron Hockey Cup U17, który rozegrano w Krynicy. Trzydniowe zawody (4-6 sierpnia) rozpoczęły świętowanie 95-lecia hokeja pod Górą Parkową.

Międzynarodowy Turniej Tauron Hockey Cup U17, rozegrany w dniach 4-6 sierpnia rozpoczął obchody 95.lecia hokeja w Krynicy-Zdroju.

W zawodach uczestniczył team Hokejowe Nadzieje Olimpijskie, składający się z zawodników Krynicy, Janowa, Krakowa i Nowego Targu, drużyna Kadry Wojewódzkiej Śląskiego oraz ukraińska o nazwie Previdza. Ta ostatnia, podczas remontu hali lodowej MOSIR  przebywała i trenowała na Słowacji.

O medale walczyli zawodnicy urodzeni w latach 2007 i 2008. W piątkowym spotkaniu team HNO pokonał rywali ze Śląska 5:0. W drugim dniu turnieju Kadra Województwa Śląskiego wygrała z Previdza (UKR) 8:1.

W ostatnim, niedzielnym meczu drużyna Hokejowe Nadzieje Olimpijskie pokonała ukraiński klub zespół 2:1.

Tradycje hokejowe w Krynicy sięgają okresu międzywojennego XX wieku. W 1931 roku uzdrowisko gościło Mistrzostwa Świata, stając się stolicą światowego hokeja. To sportowe wydarzenie było jednocześnie Mistrzostwami Europy.

Wówczas reprezentacja Austrii, która uplasowała się najwyżej wśród europejskich drużyn, została mistrzem starego kontynentu.

W grudniu 2023, w ramach obchodów 95.lecia hokeja pod Górą Parkową planowane jest zorganizowanie Pucharu Polski. Organizatorem Międzynarodowego Turniej Tauron Hockey Cup U17 jest Infinitas  Klub Hokejowy KTH.  (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu