Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
29/05/2020 - 11:00

Hotele i pensjonaty w Krynicy, Muszynie, Tyliczu czekają na biegaczy

Pandemia COVID-19 mocno dotknęła branżę turystyczną. Przez ponad 2 miesiące nie można było wynająć pokoju czy noclegu w hotelach czy pensjonatach. Ale i w te miejsca wraca już normalność. Rośnie zainteresowanie ofertą noclegową na wrzesień, gdy w Krynicy wystartuje 11. TAURON Festiwal Biegowy.

- Pracujemy normalnie. Wdrożyliśmy procedury sanitarne jak maseczki czy dezynfekcje pokoi. Ośrodek jest sterylny. Oczywiście obłożenie ośrodka jest mniejsze niż zazwyczaj, ale mamy coraz więcej zapytań i rezerwacji - usłyszeliśmy w recepcji Hotelu Beata w Muszynie.

Wieloletnią praktyką uczestników TAURON Festiwalu Biegowego jest dokonywanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, często już na rok przed imprezą, polecanie sprawdzonych miejscówek. W krynickim pensjonacie Flora już w październiku i listopadzie przyjęli sporo rezerwacji. Tylko niewielka część została odwołana w związku z pandemią.

Co ciekawe, w wielu wypadkach ośrodek zdecydował się zwrócić ok. 100-złotowy zadatek (kwota różni się od zakresu rezerwacji). – Rozumiemy osoby które same zostały postawione w trudnej sytuacji zawodowej, finansowej. Staraliśmy się im wyjść naprzeciw, w marcu czy kwietniu zwróciliśmy część pieniędzy. Część osób zmieniła zakres rezerwacji i też poszliśmy im na rękę – tłumaczy kierownik pensjonatu. W przyszłość patrzy optymistycznie.

– Ludzie nie chcą już siedzieć w domach! Chcą przyjeżdżać w takie miejsca jak Krynica, która chyba nigdy nie oferowała tak dogodnych warunków jak dzisiaj. Ludzi na deptaku jest mniej, przyroda obudziła się do życia… jest po prostu pięknie! – zapraszają we Florze.

Hotelarze z Krynicy, Muszyny czy Tylicza wypatrują już września i Festiwalu, które coraz częściej przewijają się w rozmowach i korespondencji z klientami. – Biegacze to nasi ulubieni goście. Są mili, pogodni, zawsze uśmiechnięci, a do tego pełni energii i wprowadzają dobrą atmosferę w naszym hotelu. Lubimy ten czas, gdy przyjeżdżają do Krynicy na Festiwal Biegowy – usłyszeliśmy w ośrodku Silesia.

Pokoje, ceny...

Hotelu Beata (Muszyna, Złockie 103) dostępne są pokoje 1-osobowe (130 zł za dobę ze śniadaniem) oraz 2-osobowe (198 zł za dobę ze śniadaniem dla 2 osób). W „dwójkach” możliwa jest tzw. dostawka (pokoje mają ok. 25 m kwadratowych) w cenie 90 zł za dobę. W cenie pobytu jest także nielimitowany dostęp do tzw. „Strefy relaksu”.

Pensjonat „Flora” (Krynica-Zdrój, Kiepury 2) to pokoje 2-osobowe (152 zł), 3-osobowe (210 zł) i 4-osobowe (260 zł). Ceny także obejmują śniadania.

Ośrodek Silesia (Krynica-Zdrój, Pułaskiego 71/1) to 100 pokoi i około 240 miejsc noclegowych: pokój 1 osobowy lux (115 zł), 2-osobowy lux (210 zł), 3-osobowy (315 zł) oraz apartamenty. Ośrodek oferuje m.in. największy w mieście basen pływacki, sauna, siłownia, rozbudowana strefa zabiegowa (w tym specjalne zabiegi regeneracyjne dla biegaczy), strefa rozrywki czy kawiarnia. Z ośrodka rozpościera się piękny widok na Górę Parkową.

Pensjonat pod Samowarem (Tylicz, Pułaskiego 49) to pokoje 2-osobowe (ok. 180 zł), 3-osobowe (ok. 280 zł) i 4-osobowe (380 zł). Kwoty również obejmują śniadania. W cenie można korzystać ze strefy zabaw (bilard, pingpong, piłkarzyki) a za dodatkową opłatą (50 zł od pokoju 2-osobowego za godzinę, 10 zł za każdą kolejną osobę) z jacuzzi i sauny na wyłączność. Ośrodek znajduje się ok. 5 km od deptaka i oferuje bezpłatny parking dla gości.

Hotelu Spa Dr Irena Eris (Czarny Potok 30) dostępne są pokoje 2-osobowe (ok. 1400 zł za dwa noclegi ze śniadaniem) oraz 3-osobowe, ale tyko w wyższym standardzie Superior (1800 zł za dwa noclegi ze śniadaniami). Dostępne są też jeszcze apartamenty dla ok. 3 osób (ok. 2500 zł za dwa noclegi ze śniadaniami).

Podane kwoty dotyczą 1 doby pobytu w danym ośrodku.

Więcej informacji i ofert – ZOBACZ lista oficjalnych ośrodków pobytowych TAURON Festiwalu Biegowego – TUTAJ.

red.


Krynica, Muszyna: puste uzdrowiska. Takiej majówki jeszcze nie było
Tak wyludnionej Krynicy i Muszyny w przededniu majówki nie było. Mimo stopniowego łagodzenia obostrzeń, a od 21 kwietnia możliwości spacerowania i jazdy na rowerze, parki i skwery są puste.


Dziękujemy za przesłanie błędu