Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
14/06/2020 - 12:35

Jak i za ile w czasie pandemii działa kąpielisko na starosądeckich stawach?

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich spragnionych swobody i wypoczynku! Gmina Stary Sącz już otworzyła kąpielisko na starosądeckich stawach. Jak to miejsce działa w dobie epidemii? Ile w tym roku kosztują bilety wstępu?

Jak i za ile w czasie pandemii działa kąpielisko na starosądeckich stawach?

Zespół Rekreacyjny Park Wodny „Stawy” jest już otwarty. Zażywać kąpieli i wypoczywać pod okiem ratowników można w godzinach od 10 do 20 aż do 30 sierpnia. Tradycyjnie uruchomiono również wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Władze gminy Stary Sącz zawsze mocno podkreślały, że przy ustalaniu biletów wstępu na kąpielisko samorząd nie myśli wcale o zarobku, tylko o tym, by sezon wypoczynkowy zamknął się na zero, by zwrócił się koszt zatrudnienia ratowników i obsługi oraz utrzymania terenu. A przypomnijmy, że kompleks to nie tylko stawy, plaża, czy trawniki do wypoczynku, ale również pełny węzeł sanitarny z prysznicami i ubikacjami oraz duży plac zabaw dla dzieci. Jednak i w tym roku ceny na kąpielisku będą dobre, bo utrzymano je na poziomie z roku 2019.

Zobacz też: Strzelił Łatkowi w brzuch. Po Naszacowicach grasuje wariat z wiatrówką!

I tak osoba dorosła musi zapłacić – jednorazowo – 4 zł. Bilet rodzinny – dwoje dorosłych, dwoje dzieci – to wydatek rzędu 7 zł. Bilet ulgowy dla posiadacza Karty Dużej Rodziny kosztuje 2 zł. 3 zł kosztuje natomiast bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży, studentów do 25 roku życia, osób niepełnosprawnych, rencistów i emerytów. 

Aby skorzystać z tej opcji należy w kasie okazać dokument uprawniający do ulgi. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić kilka a dokładnie 10 wejściówek/biletów na raz to płaci jedynie 10 zł. Nie zmieniły się też ceny za wypożyczanie sprzętu: łódki, rowerku wodnego i kajaka. Nadal za godzinę korzystania z urządzenia zapłacimy 10 zł od poniedziałku do piątku a w weekendy 15 zł.

Jest jednak małe „ale”. W końcu nadal panuje epidemia COVID-19. I choć rząd złagodził większość ograniczeń to i na stawach trzeba się z nimi liczyć. Dlatego administratorzy kompleksu apelują o unikanie dużych skupisk, o wypoczywanie w małym gronie rodziny i przyjaciół, o utrzymywanie odpowiedniego dystansu zarówno na plaży jak i w wodzie, używanie tylko własnych ręczników, środków higienicznych i dezynfekcję rąk po każdorazowym korzystaniu z urządzeń rekreacyjnych. A najważniejsze by zasłaniać usta przy kichaniu i kaszlu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe