Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
18/01/2021 - 15:00

Jerzy Brzęczek przestał być trenerem reprezentacji Polski. Kto by się spodziewał

Tego nikt nie mógł przewidzieć. Jerzy Brzęczek nie jest selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. O decyzji poinformował w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej. Nazwisko następcy Brzęczka póki co nie jest znane.

Poniedziałek przyniósł zaskakującą decyzję. Jak poinformował w specjalnym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej, Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Wydaje się to być o tyle szokujące, że jak do tej pory nic na to nie wskazywało.

Jakie wobec tego były powody tej decyzji? Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł RMF FM, jest to związane z ważnymi meczami, które reprezentacja zagra w tym roku. Mowa o Mistrzostwach Europy i eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Sytuację tę na twitterze skomentował również dziennikarz Krysztof Stanowski, pisząc, że były już selekcjoner jest tą decyzją mocno rozczarowany i zawiedziony.

Zobacz także: Zmiany w przygotowaniach Sandecji. Ile drużyna zagra sparingów?

Brzęczek posadę pierwszego trenera objął w lipcu 2018 roku. W swoim debiucie zremisował na wyjeździe z Włochami. Udało mu się także wywalczyć awans na Euro 2020 (które ze względu na pandemię koronawirusa zostało przeniesione na 2021 rok). Nie będzie mu jednak dane poprowadzić drużyny na tej imprezie.

Co zapamiętamy najbardziej z okresu, w którym Brzęczek był selekcjonerem? Oprócz wyników sportowych, z pewnością bardzo charakterystyczne były wypowiedzi wielu kibiców, którzy często powtarzali, że nie jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Argumentowali to słabą grą reprezentacji.

Zobacz także: Nowa funkcja byłej gwiazdy Sandecji. Będzie szkolił młodzież w Dunajcu

- Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. Na czwartek zaplanowano konferencję prasową. Poznamy na niej zapewne szczegóły tej decyzji i być może dowiemy się kto będzie nowym selekcjonerem. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Roger Gor, CC BY 3.0 via Wikimedia CommonsDziękujemy za przesłanie błędu

Lutowy miesięcznik Sądeczanin 2021