Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
20/10/2023 - 16:15

Kajakarski mistrz rozsławia nas na całym świecie! Dariusz Popiela to człowiek sukcesu [ZDJĘCIA]

Jest wielkim kajakarskim mistrzem. Oprócz tego słynie również z zamiłowania do historii. Za swoje zasługi został wybrany Sądeczaninem Roku 2022. Dariusz Popiela to bez wątpienia człowiek niezwykle zasłużony dla Nowego Sącza. Chwilami ze swojego życia chętnie dzieli się z fanami w mediach społecznościowych

Sportowe sukcesy Dariusz Popieli

Sądecczyzna słynie ze świetnych kajakarzy. Nasi zawodnicy przywożą medale niemal ze wszystkich imprez, w których startują. Stanowią również o sile reprezentacji Polski. Obok takich sukcesów nie można przejść obojętnie.

Jednym z najbardziej utytułowanych zawodników jest Dariusz Popiela. Zawodnik ma w swoim dorobku dwa srebrne i dwa brązowe medale Mistrzostw Świata. Jest także drużynowym złotym, srebrnym i brązowym mistrzem Europy. Wywalczył również wraz z kolegami z reprezentacji srebro podczas Igrzysk Europejskich. Wszystko w konkurencji K-1.

Ponadto jest wielokrotnym mistrzem Polski oraz olimpijczykiem. Choć nie każdy wie, to w przeszłości zajmował się również muzyką, nagrał nawet płytę. Ostatecznie, postawił jednak na sport, co, biorąc pod uwagę sukcesy, okazało się słusznym wyborem.

Dariusz Popiela to wielki pasjonat historii

Dariusz Popiela to jednak również wielki pasjonat historii. Zasłynął jako autor przedsięwzięcia "Ludzie, nie liczby", w ramach którego na cmentarzach upamiętniane są z imienia i nazwiska ofiary Holocaustu. To dzięki jego zaangażowaniu powstał w Nowym Sączu skwer upamiętniający 11 966 sądeckich Żydów. 

Ma na swoim koncie również wiele odznaczeń, jak chociażby tytuł “zasłużony dla miasta Nowego Sącza” czy nagrodę POLIN 2021. W plebiscycie “Sądeczanina” został również wybrany “Sądeczaninem Roku 2022”. 

Dariusz Popiela aktywny jest także na Instagramie. Na zdjęciach, które wrzuca możemy zobaczyć m.in. jak spędza wolny czas, podróżuje czy przygotowuje się do zawodów. Ciekawych fotografii nie brakuje! ([email protected], fot.: dariusz_popiela/ Instagram)

Aby zobaczyć zdjęcia Dariusza Popieli przejdź na następną stronę

StronyDziękujemy za przesłanie błędu