Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/07/2022 - 11:10

Kajakarze na medal. Za naszymi sportowcami kolejny bardzo udany tydzień

Kajakarze Startu Nowy Sącz kolejny raz święcą wielkie sukcesy. Z niedawnych Mistrzostw Świata we Włoszech przywieźli dwa srebrne medale. Krążki wywalczyła Dominika Brzeska i Szymon Nowobilski. Co jeszcze sportowego działo się w minionym tygodniu? Zapraszamy na podsumowanie.

Sezon wakacyjny bywa w sporcie nazywany często "ogórkowym". Wydarzeń jest nieco mniej, co nie oznacza jednak, że nie dzieje się nic. Rozgrywki wznawiają piłkarze pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. W innych dyscyplinach sądeccy sportowcy święcą duże sukcesy.

To był znakomity tydzień dla naszych kajakarzy. Sądeczanie z klubu Start są znani z wielkich osiągnięć. Sukcesów wciąż przybywa. Kilka dni temu podczas Mistrzostw Świata juniorów Dominika Brzeska wywalczyła srebrny medal w K1. Wszystko odbywało się we Włoszech. Wygrała reprezentantka gospodarzy Lucia Pistoni.

Srebro przywiózł także Szymon Nowobilski. Wraz z kolegami zajął drugie miejsce w C-1x3. - Jan Piprek po bardzo dobrych występach kwalifikacyjnych awansował do ścisłego finału, gdzie wywalczył 8 miejsce. Niewiele brakło Katarzynie Liber, która skończyła na 11 miejscu tuż poza finałem – informuje klub.

Michał Ciągło zajął 12. miejsce, debiutantka – Hanna Danek – 22, a Dominika Danek awansowała do półfinału. Przed zawodnikami jeszcze Mistrzostwa Europy juniorów oraz Mistrzostwa Europy do lat 23.

Co oprócz tego działo się w minionym tygodniu? Warto na pewno wspomnieć o tym, że wychowanek Orkana Niedźwiedź (zespół z powiatu limanowskiego) – Jakub Sutor, podpisał profesjonalny kontrakt z Garbarnią Kraków. 19-latek będzie mógł zaprezentować się dzięki temu na boiskach drugiej ligi. ([email protected], fot.: Bogdan Okręglak/ Klub Sportowy Start Nowy Sącz)