Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/05/2024 - 15:20

Kolejne sukcesy Klaudii Zwolińskiej! Sądecka kajakarka nie miała sobie równych

Klaudia Zwolińska kolejny raz nie miała sobie równych. Tym razem nasza kajakarka święciła sukcesy na Mistrzostwach Europy. W K1 nie dała rywalkom żadnych szans!

Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie

Sądeccy kajakarze Startu przyzwyczaili nas do licznych sukcesów. Niemal ze wszystkich zawodów, w których startują, zarówno tych młodzieżowych, jak i seniorskich, przywożą liczne medale. Właśnie mieliśmy tego kolejne potwierdzenie. 

Znakomite wyniki notuje w szczególności Klaudia Zwolińska. Zajęła chociażby 5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jej dorobek po ostatnich startach wygląda jeszcze bardziej efektownie. Kolejne krążki wywalczyła w Słowenii, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy.

Klaudia Zwolińska mistrzynią Europy

Najpierw zajęła drugiej miejsce w nowej konkurencji - cross indywidualny. W sobotę nie miała już jednak równych sobie. W K1 wygrała, pokonując z dużą przewagą swoje rywalki. Druga była Zuzana Pankova ze Słowacji, a trzecia Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii.

Dodajmy, że na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Dominika Brzeska. Z kolei Hanna Danek odpadła w eliminacjach. ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu