Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
26/05/2023 - 13:20

Kolejne sukcesy sportowców z Sądeccyzny. To był tydzień pełen medali

Dobiega końca kolejny tydzień pełen sportowych emocji. Zawodnicy z naszego regionu, jak zawsze, pokazywali się z bardzo dobrej strony, zajmując medalowe pozycje w różnych zawodach. Znowu pokazali moc!

Sukcesy zawodników z Gorlic i Powroźnika

Mijający tydzień przyniósł kolejne wiadomości o sukcesach sportowców z Sądecczyzny. Jak zawsze nasi zawodnicy pokazywali się z dobrej strony i w wielu przypadkach byli zdecydowanie lepsi od swoich rówieśników. Dobrych informacji nie brakuje.

Ze świetnej strony na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w crossmintonie pokazali się zawodnicy z Gorlic. Łącznie w zawodach brało udział ponad 130 graczy z 7 krajów, w tym Piotr Gawlak, Jerzy Knot, Mariusz Nowacki i Wojciech Rykała. W finale debla M50, para – Jerzy Knot i Piotr Gawlak zwyciężyła z Łotyszami Edijs Spare oraz Niklavs Zvaigzne i zdobyła złote medale. Gorliczanie nie mieli sobie równych także w kategorii M60, gdzie Piotr Gawlak zdobył złoty medal, a Jerzy Knot stanął na drugim stopniu podium.

To jednak nie wszystko. Sukcesy święcili także młodzi zawodnicy specjalizujący się w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci klubu LUKS Nowosądeczanin Powroźnik wywalczyli srebro oraz brąz.

Udane występy w zawodach karate 

Powody do radości mają też kibice sportu z Limanowej. Podczas turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył aż 8 medali! Na podium znaleźli się: Antoni Kedroń, Alan Pękala, Krystian Natanek, Filip Kaim, Szymon Dyrek, Dariusz Halota, Andrzej Kedroń. Wkrótce wszystkich zawodników czekają kolejne wyzwania! ([email protected], fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu