Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
27/05/2020 - 14:00

Krynica jest jedna, miasta są dwa. Startuje rajd rowerowo-kolejowy

Krynica jest jedna, miasta są dwa. Pod tym hasłem po raz piąty, znad Bałtyku w góry, wyrusza Krynicki Rajd Rowerowy. W tym roku w zmienionej z powodu epidemii formule, z zachowaniem środków ostrożności.

I Krynicki Rajd Rowerowy zorganizowano w ramach współpracy pomiędzy Bogdanem Kałuckim, prezesem Krynickiej Organizacji Turystycznej i Danielem Lisakiem, kierownikiem KOT, a Adrianem Bogusłowiczem, prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej z Krynicy Morskiej.

V Krynicki Rajd Rowerowy wyruszy w czwartek, 28 maja z promenady w Krynicy Morskiej. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1179 kilometrów. Trasa tegorocznej edycji przebiega wybrzeżem Bałtyku, a rowerzyści odwiedzą latarnie morskie, w sumie aż siedemnaście.

Następnie ze Świnoujścia pojadą wzdłuż Odry, aż do Wrocławia. Stąd pociągiem do Tarnowa, skąd 7 czerwca na rowerach pojadą w kierunku Krynicy-Zdroju, gdzie zameldują się na deptaku. 

W tegorocznej edycji rajdu uczestniczy dwudziestu rowerzystów. Z powodu epidemii nie wystartują oni w grupie, lecz indywidualnie. Zostaną wyposażeni w nawigację z wyznaczoną trasą, która pomoże im w pokonywaniu poszczególnych dystansów.

Otrzymają też buffy, tzw. kominy rowerowe z odpowiedniego materiału, nie gromadzącego wilgoci i nie tworzącego niebezpiecznego mikroklimatu w okolicach nosa i ust.

Grupa spotykać się będzie jedynie na noclegach, gdzie o bezpieczeństwo i przestrzeganie wytycznych epidemiologicznych zadbają właściciele obiektów. Tradycyjnie rajdowi towarzyszy hasło "Krynica jest jedna, a miasta są dwa". Rowerzyści zameldują się na deptaku w Krynicy-Zdroju w niedzielę, 7 czerwca.  

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)