Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/02/2020 - 13:20

Krynica: Kurakova i Witkowski mistrzami Polski w łyżwiarstwie figurowym

W Krynicy-Zdroju zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. W konkurencji solistek złoty medal obroniła Ekaterina Kurakova (MKS Axel Toruń), natomiast wśród solistów zwyciężył Kornel Witkowski (ŁTŁF Łódź). Obok krajowego czempionatu juniorów, rywalizowali łyżwiarze figurowi, w ramach ogólnopolskich zawodów o Kryształowy Dzban.

W Krynicy-Zdroju w dniach 7-9 luty odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. W Hali Lodowej MOSiR-u o medale walczyło dwadzieścia solistek i ośmiu solistów.

W konkurencji solistek złoty medal obroniła 18-letnia Ekaterina Kurakova (MKS Axel Toruń), 10. zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy i złota medalista tegorocznych seniorskich Mistrzostw Polski. Srebrny medal, podobnie jak w ubiegłym roku, wywalczyła Oliwia Rzepiel (UKŁF Ochota Warszawa). Brąz przypadł Karolinie Białas (UKŁ Spin Katowice).

W konkurencji solistów na najwyższym podium stanął Kornel Witkowski (ŁTŁF Łódź), zajmujący po programie krótkim drugie miejsce. Dzięki dobremu programowi dowolnemu wyprzedził rywali i powtórzył ubiegłoroczny sukces, zostając Mistrzem Polski Juniorów. Srebro wywalczył Mikhail Mogilen (MKS Axel Toruń), obecny Mistrz Polski Seniorów,  trenujący na co dzień w Kanadzie. Na najniższym podium, podobnie jak rok wcześniej, stanął Jakub Lofek (UKŁF Unia Oświęcim).

Obok krajowego czempionatu juniorów, w Krynicy rywalizowali łyżwiarze figurowi, w ramach ogólnopolskich zawodów o Kryształowy Dzban. Organizatorzy: KŁF Biellmann Krynica-Zdrój, PZŁF (MK)

Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na lodzie
W Krynicy-Zdroju zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na lodzie.


Dziękujemy za przesłanie błędu