Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
30/09/2023 - 19:35

Krynica: zainaugurują nowy sezon hokejowy. Planują zorganizować Puchar Polski

Mecz II ligi hokeja na lodzie, rozegrany w Krynicy-Zdroju między KH KTH Krynica i Sigma Katowice, zainauguruje sezon 2023/2024. W grudniu, w ramach obchodów 95.lecia hokeja, zaplanowane jest rozegranie Pucharu Polski.

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu hokejowego 2023/2024 w Krynicy-Zdroju. W sobotę (14 października) o godz. 18. na lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyjadą zawodnicy: KH KTH Krynica i Sigma Katowice. Z pewnością spotkanie dostarczy mnóstwo emocji i sportowej rywalizacji.  

Tradycje hokejowe w Krynicy sięgają okresu międzywojennego XX wieku.W 1931 roku pod Górą Parkową zorganizowano Mistrzostwa Świata, które były jednocześnie Mistrzostwami Europy.

W grudniu 2023 roku, w ramach obchodów 95. lecia hokeja, zaplanowane jest zorganizowanie Pucharu Polski. 

W czerwcu zakończył się remont hali lodowej, którą wyposażono w telebimy, nowe bandy hokejowe. Odnowiono zaplecze, szatnie i prysznice dla zawodników. Wyremontowano kotłownię, wymieniono system wentylacji i przeciwpożarowy. Dach otrzymał nowe poszycie i fotowoltaikę. (MK) fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu