Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
28/02/2023 - 23:30

Krynicki hokej ma 95 lat. Chcą świętować i zorganizować turniej EIHC Christmas Cup

Podczas sesji rady miasta (24 lutego) w Krynicy-Zdroju, radna Katarzyna Zygmunt zaproponowała, aby w tym roku uczcić 95-lecie hokeja. Przedstawiła też propozycję prezesa PZHL Mirosława Minkina zorganizowania w uzdrowisku międzynarodowego turnieju EIHC Christmas Cup 2023.

Tradycje hokejowe w Krynicy sięgają okresu międzywojennego XX wieku. W 1931 roku uzdrowisko gościło Mistrzostwa Świata, stając się stolicą światowego hokeja. To sportowe wydarzenie było jednocześnie Mistrzostwami Europy.

Reprezentacja Austrii, która uplasowała się najwyżej wśród europejskich drużyn, została mistrzem kontynentu.

-95 lat temu narodził się w Krynicy hokej. Odnosił sukcesy, miał czasy świetności, ale i czasy gorsze. Ale teraz jest, funkcjonuje.-mówiła na sesji rady miasta (24 lutego) radna Katarzyna Zygmunt,  która jest również sędzią hokejowym. 

-Mam przyjemność przedstawić pismo prezesa PZHL Mirosława Minkina, do burmistrza Piotra Ryby, z propozycją zorganizowania w Krynicy turnieju EIHC Christmas Cup w grudniu 2023 roku. 

W piśmie czytamy m.in:

-Szanowny Panie Burmistrzu, Polski Związek Hokeja na Lodzie zwraca się z uprzejmą prośbą o możliwość zorganizowania w Krynicy-Zdroju Turnieju EIHC Christmas Cup w grudniu 2023 roku. Jeżeli wyrazi Pan zgodę na zorganizowanie tak prestiżowego przedsięwzięcia, (...) to z przyjemnością się spotkam z Panem w celu omówienia szczegółów organizacji wydarzenia. (...). 

-Mam nadzieję, że gdy zakończą się Igrzyska Europejskie, rozpocznie się świętowanie 95-lecia hokeja, a odnoszący na lodzie sukcesy kryniccy hokeiści zostaną w jakiś sposób uhonorowani.- dodaje radna  Katarzyna Zygmunt. 

(MK). fot. arch. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu