Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
15/04/2023 - 18:00

Łącko: przebudują boisko Zyndrama. Prace zaplanowali na wakacje

Szykuje się wielka przebudowa boiska piłkarskiego „GLKS Zyndram” w Łącku. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Kiedy boisko ma być gotowe?

Przebudowa gminnego boiska piłkarskiego „GLKS Zyndram” w Łącku ruszy w czerwcu. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Przetarg ogłoszono w styczniu, a przedstawiciele gminy oraz przedsiębiorstwa Gretasport z Dąbrowy Górniczej złożyli swoje podpisy na dokumencie 6 kwietnia.

Wykonawca przebuduje płytę boiska piłkarskiego w Łącku. Zakres robót oznaczony na umowie obejmuje niwelację terenu, wykonanie drenaży odwadniających, wykonanie sztucznej nawierzchni z trawy syntetycznej, montaż piłko chwytów oraz budowę oświetlenia boiska.

Wszystkie prace mają kosztować blisko 3 miliony złotych (dokładnie 2 945 837 złotych). Łącki samorząd nie musi jednak wydawać z budżetu całej kwoty, bo 1 296 300 złotych pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu.

Po podpisaniu umowy, 14 kwietnia, odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy przedstawicielom firmy. Miłośnicy piłki nożnej w czasie wakacji będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Prace będą prowadzone przez trzy miesiące – od czerwca do sierpnia 2023 roku. ([email protected], fot. UG Łącko)Dziękujemy za przesłanie błędu