Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/08/2020 - 06:55

Lada dzień będzie można pomknąć nową ścieżką rowerową nad Popradem [ZDJĘCIA]

Budowa 27-kilometrowego odcinka EuroVelo11, polsko-słowackiej ścieżki rowerowej, wraz z kładkami na Popradzie w Miliku-Legnavie i Andrzejówce-Mały Lipnik została zakończona. Inwestycję czeka jeszcze odbiór nadzoru budowlanego, który powinien nastąpić w najbliższych dniach.

Na terenie dwóch państw, Polski i Słowacji, w Miliku-Legnavie i Andrzejówce Ługi-Mały Lipnik powstała ścieżka rowerowa, wraz z kładkami. 

Trasa przebiega przez malownicze rezerwaty przyrody, parki narodowe i krajobrazowe, zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi. Ścieżka posiada ujednolicone oznaczenia i elementy małej architektury.

W Miliku powstało miejsce odpoczynku z wiatą, WC, stojakami na rowery, tablice informujące o trasie, słupek na panele fotowoltaiczne z ładowarką, oświetleniem LED, samoobsługową stacją napraw.

Odbiór techniczny obiektu powinien zostać przeprowadzony w najbliższych dniach. Jeśli pogoda pozwoli, cykliści już niedługo skorzystają z tej malowniczej, sądeckiej ścieżki. 

Nowa trasa rowerowa jest częścią EuroVelo11, europejskiej ścieżki dla cyklistów, która w Małopolsce nazwa się VeloNatura.

EuroVelo11 (Europa Wschodnia) to jeden z kilkunastu szlaków europejskiej sieci szlaków rowerowych. Trasa o długości 5984 km przebiega przez Norwegię, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię Północną i Grecję.

Oprócz dostępnych map i strony internetowej, stworzona została aplikacja mobilna (AquaVelo, do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS). Można sprawdzić w niej m.in. mijane po drodze zabytki (z krótkimi opisami), czy też pogodę.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu