Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
31/08/2022 - 12:10

Leśnicy z całej Polski przyjechali do Rytra. Pora na mistrzostwa [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Leśnicy z całego kraju rozpoczęli w Rytrze rywalizację w XXII Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. Podczas otwarcia turnieju powitali ich m.in. dyrektor Paweł Szczygieł oraz wójt Jan Kotarba. Zmagania potrwają do 2 września.

Turniej leśników w Rytrze

Sport łączy wszystkich. Rywalizują w nim nie tylko profesjonaliści, ale również pasjonaci, z różnych grup zawodowych. Właśnie mamy okazję przekonać się o tym po raz kolejny. Na hali w Rytrze rozpoczęły się XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym.

Do zmagań przystąpiły Regionalne Dyrekcję Lasów Państwowych z całej Polski. Obecne były reprezentacje ze: Szczecinka, Torunia, Katowic, Radomia, Białegostoku, Gdańska, Wrocławia, Szczecina, Poznania, Zielonej Góry, Łodzi, Olsztyna, Piły, Krosna, Krakowa (dwie reprezentacje jako gospodarze), Lublina, Warszawy oraz dyrekcja generalna.

Zmagania poprzedzone minutą ciszy

Na hali rozłożonych zostało kilkanaście stołów do gry. Zawodników przywitał dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie - Paweł Szczygieł.

- Mieliśmy do wyboru dużo pięknych miejsc. Na Wawelu nie ma hali żeby taki turniej mógł się odbyć. Dzięki życzliwości pana wójta Jana Kotarby jesteśmy w Rytrze. Drodzy koleżanki i koledzy, bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w takim gronie – mówił dyrektor.

- Bardzo się cieszę, że możemy Was tutaj gościć. Myślę, że pobyt w tak pięknym miejscu jak Rytro zrekompensuje trudy podróży i będziecie chcieli tu jeszcze przyjechać. Mamy dużo atrakcji, także leśnych i przyrodniczych. Życzę miłej zabawy i samych zwycięstw – dodawał wójt Rytra Jan Kotarba.

Turniej został poprzedzony minutą ciszy, by uczcić pamięć osób, które oddały życie za naszą wolność (31 sierpnia jest obchodzona 42. rocznica podpisania porozumień sierpniowych). Zawody potrwają do 2 września. ([email protected], fot.: MP, wideo: MP)

XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym
Leśnicy z całego kraju rozpoczęli w Rytrze rywalizację w XXII Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym.


Dziękujemy za przesłanie błędu