Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
18/02/2020 - 13:20

Lodu brak, więc Podlodowe Mistrzostwa Polski (na razie) odwołane

Nie tylko narciarze czekają na prawdziwą, mroźną zimę. Jest ona także w kręgu zainteresowań wędkarzy. Zwłaszcza tych, którzy chcieliby wreszcie wystartować w zawodach łowienia pod lodem.

Wśród wędkarskiej braci, czyli osób uprawiających amatorski połów ryb, istnieje pewna grupa, zainteresowana wędkowaniem podlodowym. Gdy spojrzymy na kalendarz zawodów sportowych, zaprezentowany przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu, na pierwszych dwóch pozycjach są mistrzostwa okręgu oraz pierwsza tura Mistrzostw Polski, w dyscyplinie podlodowej. Miały się odbyć na Jeziorze Rożnowskim lub/i Jeziorze Czorsztyńskim. Aby jednak to tego doszło, konieczna jest pokrywa lodu o grubości minimum 15 cm..

- Z racji panujących warunków atmosferycznych, zarówno mistrzostwa okręgu, jak również Mistrzostwa Polski nie odbędą się. Musimy ostatecznie decyzję podjąć do piątku, ale już teraz na 99 proc. mogę potwierdzić odwołanie wspomnianych imprez -  mówi Szymon Obrzut, specjalista ds. organizacyjnych Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu.

Zapytaliśmy też, czy istnieje możliwość, iż zawody odbędą się np. w innym okręgu - Nie ma takiej możliwości, gdyż w całej Polsce, istnieje problem z pokrywą lodową na akwenach wodnych – dodaje Obrzut.

Wędkarzom nie pozostaje, więc nic innego, jak cierpliwie czekać na wiosenne rozpoczęcie współzawodnictwa sportowego.

Czytaj także: Skończyło się tegoroczne zarybianie, Polski Związek Wędkarski wypuścił tony ryb

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu