Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
24/09/2020 - 11:20

Łososina Dolna: jeszcze więcej sportowych inwestycji

Niedawno pisaliśmy, że budowa sali gimnastycznej w Rojówce idzie pełną parą. Tymczasem gmina Łososina Dolna podpisała kolejną umowę na wykonanie modernizacji boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Stańkowej.

Zakres robót budowlanych obejmuje przede wszystkim wykonanie bezpiecznej i bardzo odpornej nawierzchni polipropylenowej, przypominającej nieco gumę. Jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych zmniejszy konsekwencje ewentualnych zadraśnięć i upadków. Gmina zamierza również wymienić ogrodzenie za bramkami (tzw. piłkochwyty). Na boisku pojawią się nowe bramki oraz kompletny zestaw do siatkówki. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi prawie 150 tysięcy złotych.

Czytaj też: Ostatnia prosta. Niedługo sala gimnastyczna w Rojówce zostanie oddana do użytku

Jeśli pogoda dopisze, pierwszych rozgrywek na nowym obiekcie sportowym możemy spodziewać się jeszcze w tym roku, pod koniec listopada. – Cieszę się, że realizujemy kolejną inwestycję sportowo-rekreacyjną, polegającą na modernizacji szkolnego boiska sportowego, które, podobnie jak pozostałe, będzie również ogólnodostępne dla mieszkańców – czytamy wypowiedź wójta Andrzeja Romanka na stronie urzędu gminy.

– Przy naszych szkołach tworzą się centra sportu i rekreacji, miejsca, w których nasze dzieci, młodzież, ale i my wszyscy możemy uprawiać różne dziedziny sportu. Ruch to przecież zdrowie, o które musimy umieć sami zadbać, korzystając między innymi z gminnej infrastruktury sportowej. Zachęcamy więc wszystkich do aktywnego wypoczynku – dodaje wójt. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu