Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
05/03/2020 - 08:30

Łososina Dolna: po hali latały szybowce. Kto wygrał przelot samolotem? [ZDJĘCIA]

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna we współpracy z Aeroklubem Podhalańskim zorganizowało Małopolskie Zawody Modeli Halowych – Łososina Dolna 2020, które odbyły się 1 marca br. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W konkursie wystartowało aż 46 zawodników, z których najmłodszy miał zaledwie 4 lata! Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Sędziowie wyłonili zwycięzców. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zawodach oraz drobny upominek.

Fundatorem nagrody głównej był Aeroklub Podhalański, który ufundował voucher na przelot samolotem nad Jeziorem Rożnowskim i gminą Łososina Dolna. Zawodnik z Niepołomic, którego lot został okrzyknięty najdłuższym lotem zawodów, zgarnął nagrodę główną.

Modelarstwo lotnicze to sport, który w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Zadaniem uczestników tegorocznego konkursu było skonstruowanie modelu szybowca, który następnie był wyrzucany z ręki. Liczył się czas – im dłuższy lot, tym lepszy wynik.

Miejsca medalowe zajęli członkowie Klubu Łososina Dolna Dawid Jeż (w kategorii F1N junior młodszy), Karol Słowiński (w kategorii F1N junior) oraz Krzysztof Witek (w kategorii F1N senior).

Konkursowi towarzyszyła zacięta rywalizacja, której nie ustępowała wyśmienita atmosfera i dobra zabawa. Pasjonatów lotnictwa w gminie jest naprawdę wiele. Modelarstwo lotnicze to sport, o którym niewiele się mówi. A szkoda, bo ma przyszłość.