Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
25/02/2020 - 13:35

Łososina Dolna: rusza budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Rojówce

Długo wyczekiwana sala gimnastyczna w końcu doczeka się realizacji! Inwestycja zapewni młodzieży całoroczną aktywność fizyczną, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Obiekt będzie wykorzystywany do promowania idei zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wspólnej integracji.

Po rozstrzygnięciu przetargu przyszedł czas na podpisanie umowy z wykonawcą, który zobowiązał się do wybudowania sali gimnastycznej. Inwestycja potrwa około roku, a na jej wykonanie gmina przeznaczy prawie 3 miliony złotych. Z nowej sali gimnastycznej będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Rojówki, Skrzętli, Łyczanki, ale i pozostałych miejscowości gminy Łososina Dolna, bowiem z budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym cieszyć powinni się wszyscy, co zrozumiałe, przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej w Rojówce - mówi Józef Szkarłat, pełnomocnik wójta ds. kluczowych inwestycji. - To dopełnienie oferty edukacyjnej dla społeczności szkolnej, ale także zwiększenie dostępności do infrastruktury sportowej dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przecież z tej sali również będą mogli korzystać.

Józef Szkarłat dodaje, że realizacja zadania umożliwi także wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych, które obecnie niestety odbywają się w ograniczonym zakresie, z uwagi na warunki atmosferyczne czy też chłodne pory roku. - Taka inwestycja zapewni więc całoroczną aktywność fizyczną uczniów. Obiekt będzie również wykorzystywany do promowania w środowisku lokalnym idei zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wspólnej integracji. 

Czytaj także: Łososina Dolna: niebawem w gminie powstanie PSZOK. Wiecie co to?

- Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Budowa sali gimnastycznej z całą pewnością podniesie standard wychowania fizycznego w naszej szkole. Kształcenie to nie tylko wiedza, to także wychowanie oraz wpajane dzieciom wartości. Kultura fizyczna i sport są ważnym elementem kształcenia w naszej szkole, która osiąga wysokie wyniki w zawodach sportowych. Nowa sala gimnastyczna da naszej młodzieży możliwość lepszego przygotowania się do zawodów w warunkach odpowiadających standardom XXI wieku - mówi Maria Grzegorzek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rojówce.

- Wszyscy potrzebujemy aktywności fizycznej, dlatego sala ta będzie pełnić rolę ośrodka sportu i rekreacji dla całego środowiska, w tym osób dorosłych, którzy z niej będą chcieli skorzystać, oczywiście według zasad ustalonych przez organ prowadzący szkołę - informuje dyrektor.

[email protected], fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu