Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
29/11/2019 - 23:15

Małgosia Myjak i Szymon Tokarczyk wywalczyli złoto, lecą na mistrzostwa Europy

Małgorzata Myjak i Szymon Tokarczyk, zawodnicy LUKS Nowosądeczanina Powroźnik wystartują w Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć 4-15 grudnia w niebezpiecznym Izraelu. Do zawodów tych zakwalifikowali się dzięki zdobyciu złotych krążków podczas Mistrzostw Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie.

Małgorzata Myjak i Szymon Tokarczyk, zawodnicy LUKS Nowosądeczanina Powroźnik, wraz z trenerką Moniką Grzesiak przebywają obecnie na zgrupowaniu kadrowym w Cetniewie.

W październiku brali udział w Mistrzostwach Polski U-15 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Ciechanowie. Małgosia (łączny wynik 160 kg) i Szymon  (202 kg), wywalczyli złote medale. Dzięki ich zdobyciu, pojadą na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 4-15 grudnia w Tel Awiwie.

Dla Małgosi będą to trzecie Mistrzostwa Europy, w 2017 roku wystartowała w Kosowie, gdzie zajęła IV miejsce. W ubiegłym roku w Mediolanie, wywalczyła brązowy medal.  W Izraelu 15-latka, w kategorii wagowej do 55 kg, powalczy o jak najlepszy rezultat. Szymon, startujący w kat. wagowej do 73 kg zadebiutuje na tak ważnej imprezie.

Oboje znajdują się w składzie najlepszych zawodników. Jako jedyni będą godnie reprezentować: Województwo Małopolskie, Powiat Nowosądecki i Gminę Muszyna.  Są uczniami szkoły branżowej w Krynicy-Zdroju.