Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
05/03/2020 - 11:20

Mamy mistrzynię powiatu w narciarstwie alpejskim!

W Tyliczu odbyły się dziecięce igrzyska w narciarstwie alpejskim. Zawody wygrała Amelia Kopieńska, która zachwyciła sędziów najlepszym czasem i zdobyła tytuł mistrzyni powiatu nowosądeckiego. W kategorii chłopców czwarte miejsce zajął Filip Kopieński.

Narciarstwo alpejskie to dyscyplina sportowa, która przynosi wiele radości i niemałą dawkę adrenaliny. Jest szczególnie popularne w miejscach, w których wysokie góry i strome stoki pokrywa gruba warstwa śnieżna. Bo właśnie tam, gdzie warunki śniegowe są pewne, a pogoda słoneczna, sport ten przynosi najwięcej frajdy najmłodszym.

Zobacz też: Nowy Sącz: nie parkuj na płycie Rynku, bo dostaniesz mandat

Sześcioosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej w Koniuszowej (Amelia Kopieńska, Hanna Stobierska-Luraniec, Justyna Gargula, Filip Kopieński, Mariusz Kiełbasa i Przemysław Gargula) rywalizowała z zawodnikami z całego powiatu w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki pozostałych narciarzy świadczą o tym, jak mocna była tegoroczna konkurencja.

Łącznie w igrzyskach wystartowało 99 zawodników szkół podstawowych – 45 dziewcząt i 54 chłopców. Amelia (rocznik 2007-2008) i Filip (rocznik 2009 i młodsi) będą reprezentowali Szkołę Podstawową w Koniuszowej podczas zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna

Mamy mistrzynię powiatu w narciarstwie alpejskim! To niebywały sukces [ZDJĘCIA]
Zdjęcia - UG Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020