Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
15/11/2021 - 13:45

Mamy trzy wicemistrzynie Europy! Nasze zawodniczki pokazały jak się walczy

Gabriela Migda odniosła kolejny wielki sukces w swojej karierze. Reprezentantka UKS Evan Nowy Sącz zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów i kadetów w kickboxingu. Czempionat odbywał się w czarnogórskiej Budvie. Srebrne krążki wywalczyły również zawodniczki UKS Gladiator. To był nasz turniej!

Gabriela Migda (stypendystka Fundacji Sądeckiej), mimo młodego wieku jest niezwykle utytułowaną zawodniczką. Medale przywozi z większości imprez, na których startuje. Podobnie było teraz.

Od 5 do 14 listopada w czarnogórskiej Budvie odbywały się Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w kickboxingu. Zawodniczka UKS Evan zdobyła w kategorii 52 kg, w formule full contact srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzynią Europy.

To jednak nie wszystkie znakomite informacje. W Czarnogórze startowały również reprezentantki UKS Gladiator – Julia Niewiadomska (formuła lowkick do 60 kilogramów) i Joanna Mucha (formuła fullcontact do 70 kilogramów).

Obydwie zawodniczki wywalczyły srebrne medale, pokonując po drodze m.in. reprezentantki Turcji, Serbii czy Chorwacji. To ich największy dotychczasowy sukces. - W przyszłym roku, prawdopodobnie w Turcji odbędą się Mistrzostwa Świata, które będą naszym głównym celem. Może uda się wywalczyć złoty medal, bo srebro i brąz już mamy – mówi Amadeusz Kwiatkowski z klubu UKS Gladiator.

- Warto zaznaczyć, że drużynowo Polska zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach. Do wejścia do najlepszej trójki zabrakło jednego medalu. Pokazuje to jak kickboxing jest u nas mocny. Nie można nie wspomnieć też, że dyscyplina ma pojawić się na Igrzyskach! Jest to wielka życiowa szansa dla naszych sportowców – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. ([email protected], fot.: UKS Evan, UKS Gladiator)

Sukcesy naszych zawodniczek na Mistrzostwach Europy w kickboxingu

Zawodniczki klubów UKS Evan i UKS Gladiator, mogą zaliczyć do bardzo udanych start na Mistrzostwach Europy w Budvie.