Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
14/02/2020 - 13:45

Medalowa Ptaszkowa w Białce Tatrzańskiej

Na trasach narciarstwa biegowego w Białce Tatrzańskiej, odbyły się Finały Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w Biegach Narciarskich.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie, uczęszczający na co dzień do dwóch szkół podstawowych w Ptaszkowej, gdyż prawie w każdej kategorii Ptaszkowa miała swoich przedstawicieli.

Na dystansie trzech kilometrów pokonywanym stylem dowolnym, w kategorii chłopców urodzonych w 2005 roku, drugie miejsce zajął Krzysztof Kiełbasa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Rok starsi uczniowie (rocznik 2006), na tym samym dystansie, stanęli również na drugim stopniu podium. Byli nimi: Kacper Kmak (ZSP nr 1) oraz Aleksandra Kiełbasa (ZSP) ex aequo  z zawodniczką z szkoły podstawowej z Dzianisza.

Krótszy dystans, gdyż mierzący 2 000 metrów, okazał się szczęśliwy dla, urodzonej w 2007 roku, Gabrieli Rysiewicz (SP nr 2), gdyż wybiegała sobie na nim drugie miejsce. Najgorsze dla sportowca czwarte miejsce, gdyż tuż za podium, zajęła Karolina Kiełbasa (rocznik 2008, SP nr 1).

Najmłodsi adepci tej dyscypliny sportowej (rocznik 2009 i młodsi), rywalizowali na trasie kilometrowej długości. Kategorię dziewcząt w tym wieku, zdominowały uczennice szkoły podstawowej nr 2, Zofia Rysiewicz (2. miejsce) i Agnieszka Klimek (3. miejsce).

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PifSport

Ptaszkowianie wielokrotnie wbiegali na podium!
Finały Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w Biegach Narciarskich w Białce Tatrzańskiej za nami. Fot.: PifSport


Dziękujemy za przesłanie błędu