Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
20/09/2021 - 18:00

Mieszkańcy Przydonicy postanowili zawalczyć. Chcą przekonać wójta do budowy hali

Mieszkańcy Przydonicy razem z radą sołecką postanowili wziąć sprawę budowy hali sportowej w swoje ręce. O sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia marzą już od wielu lat. Potrzeba jej wybudowania nie budzi żadnych wątpliwości. Czy uda im się przekonać wójta?

Czytaj też: Trójka wspaniałych. Oto Honorowi i Zasłużeni Obywatele Gminy Gródek nad Dunajcem

Niedawno do wójta gminy Gródek nad Dunajcem wpłynęło oficjalne pismo, w którym rada sołecka miejscowości Przydonica przedstawiła swoje oczekiwania w kwestii wybudowania hali sportowej. Hala miałaby być zlokalizowana w pobliżu podstawówki w Przydonicy.

- Nowy budynek sali gimnastycznej z pewnością sprawiłby, że dzieci chętniej brałyby udział w zajęciach wychowania fizycznego, organizowane byłyby również dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, takie jak chociażby fitness, nauka tańca, tenis stołowy, piłka nożna czy gimnastyka – czytamy w piśmie. Nie ma wątpliwości – taka inwestycja jest potrzebna, a jej wybudowanie to kwestia czasu i, co oczywiste, znalezienia wystarczających środków finansowych.

- Na budowie hali sportowej zyskałyby nie tylko dzieci, ale również mieszkańcy całej gminy – podkreślają przedstawiciele rady sołeckiej. Rzeczywiście, w okolicy brakuje pełnowymiarowej sali, w której można byłoby trenować siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. A chętnych do uprawiania tych sportów naprawdę nie brakuje.

Czy radzie uda się przekonać wójta do swojego pomysłu? Postępy w tej sprawie będziemy obserwować na bieżąco. ([email protected], fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu