Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
02/02/2020 - 22:20

Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim:brąz dla Szymona Bębenka

Kryniczanin, 22-letni Szymon Bębenek, reprezentujący klub AZS Zakopane, zdobył brązowy medal i stanął na podium Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawody rozegrano od 29 stycznia do 1 lutego na stoku Palenicy w Szczawnicy.

W Szczawnicy rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia na stoku Palenica ponad stu zawodników rywalizowało w slalomie gigancie. Kryniczanin Szymon Bębenek, reprezentujący  AZS Zakopane zdobył brązowy medal i stanął na podium.

Szymon Bębenek jest uczestnikiem Funduszu Natalii Partyki dla utalentowanych młodych sportowców, stypendystą 1 edycji konkursu. Jego celem są Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku. Jednak narciarstwo alpejskie to elitarny sport, wymagający ogromnych nakładów finansowych.

Szymon Bębenek jest dwukrotnym Mistrzem Polski Juniorów 2015 (slalom gigant i dwubój slalomowy). Zdobywcą pierwszego miejsca w Międzynarodowych Zawodach FIS w Abetone (Włochy,2014) w slalomie. Trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – junior B. Sześciokrotnie zdobył złote medale, a pięciokrotnie srebrne w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – junior B.

Z bloga Szymona Bębenka:

-Uprawiam narciarstwo alpejskie. Zostałem do niego „przymuszony” w wieku 6 lat przez ojca trenera, który prowadził klub narciarski. Z czasem narciarstwo stało się moją pasją, a od dwóch lat jest to moja praca. Mieszkam w Krynicy-Zdrój. Tutaj się urodziłem i nigdy nie zmieniłem miejsca zamieszkania, ale dosyć rzadko tu bywam. Mam sporo ważnych dla mnie osiągnięć sportowych, ale najlepiej pamiętam wygraną w zawodach międzynarodowych najwyższej rangi we Włoszech, w których startowało ponad 120 chłopaków z 45 państw.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów Złote medale w slalomie gigancie zdobyli: Maja Chyla oraz Piotr Habdas z klubu KS AZS AWF Katowice.  Srebrno wywalczył jego klubowy kolega Paweł Pyjas. Wicemistrzynią Polski została Daria Krajewska (AZS Zakopane). Brąz wywalczyła Anna Malczewska-Skarbek (klub Mitanski Zakopane). Zmagania międzynarodowe wygrała Maja Chyla oraz Czech Adam Klima.

Organizatorzy Międzynarodowych Mistrzostw Polski: Polski Związek Narciarski i Tatrzański Związek Narciarski. Zawody rozgrywano w ramach Programu PolSKI Mistrz.