Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
25/03/2022 - 13:15

Młodzi polscy hokeiści rozegrają w Krynicy turniej dla hokeistów ukraińskich

W Krynicy odbędzie się (25-27 marca) międzynarodowy młodzieżowy turniej hokejowy, z którego dochód zostanie przeznaczony dla ukraińskich hokeistów o nazwie Galicyjskie Lwy.

Na taflę lodową MOSiR w Krynicy (25-27 marca) wyjadą hokeiści z Nowego Targu, Janowa, Sanoka, a także drużyna gospodarzy. Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie dla ukraińskich hokeistów Galicyjskie Lwy. Sportowcy z tego klubu zbierają pieniądze na wyjazd na turniej do Frydka-Mistka w Czechach.

Galicyjskie Lwy to drużyna młodzieżowa z Ukrainy, która po rozpoczęciu wojny przyjechała do Polski. Trenuje i przebywa w Krynicy-Zdroju. Zagrała ostatnio w meczu ligowym w Tychach.

czytaj też: Krynica: Sandecja Nowy Sącz hokejowym mistrzem Polski amatorów 

Komentatorem międzynarodowego młodzieżowego turnieju hokejowego w Krynicy będzie Gabriel Samolej, trzykrotny olimpijczyk w hokeju na lodzie.

Program: 25 marca (piątek) Janów-Sanok, godz. 19, 26 marca (sobota) Janów-Team Małopolska (Nowy Targ i Krynica), godz. 17, 27 marca (niedziela) Team Małopolska-Sanok, godz. 15. Organizator turnieju: KTH, Centrum Kultury w Krynicy. (MK) fot. ilustracyjne (MK), plakat organizatora. Dziękujemy za przesłanie błędu