Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
29/04/2024 - 08:00

Muszyna: sądeccy miłośnicy stalowych rumaków przejechali Doliną Popradu, rozpoczęli letni sezon

Miłośnicy wszelkiej maści stalowych rumaków z regionu sądeckiego, w niedzielę (28 kwietnia) rozpoczęli letni sezon. Przejechali Doliną Popradu, aby zanieść swoje intencje i pomodlić się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Jak i w poprzednich latach, tak i w tym roku miłośnicy stalowych rumaków z regionu sądeckiego w niedzielę (28 kwietnia) rozpoczęli letni sezon. Setki motocyklistów, na swoich motorach różnych maści, wyruszyło paradnym przejazdem spod kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Zawadzie.

Po drodze zatrzymali się na posiłek w Muszynie. Po krótkim odpoczynku pod Grzybkiem, przejechali malowniczą Doliną Popradu i skierowali się pod Ołtarz Papieski w Starym Sączu. Mszy św. w intencji motocyklistów przewodniczył ks. Paweł Broński.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy motocyklowego zlotu rozpoczęli spotkanie integracyjne.

Tradycyjnie zakończenie sezonu odbywa się w ostatnią niedzielę września. Wówczas kierunek przejazdu stalowych rumaków jest odwrotny, rozpoczyna się w Starym Sączu, a kończy w Zawadzie. Organizatorem wydarzenia jest Forum Moto Sącz. (MK) fot. Artur KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błędu