Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
31/01/2023 - 22:15

Na Popradzie w Muszynie powstaje przystań dla raftingu

W sąsiedztwie mostu na Popradzie w Muszynie powstaje przystań dla raftingu, wraz z zapleczem. Miasto chce usunięcia wyspy na rzece, zagrażającej wałom na ulicy Piłsudskiego.

Przystań dla raftingu  powstaje na Popradzie w Muszynie

W sąsiedztwie mostu na Popradzie w Muszynie powstaje przystań dla raftingu, wraz z zapleczem po to, aby każdy mógł w nowoczesny sposób skorzystać z tego rodzaju wypoczynku. Miasto chce też usunięcia wyspy na rzece, zagrażającej wałom na ulicy Piłsudskiego. 

-Realizowana jest budowa infrastruktury aktywnego wypoczynku dla turystyki wodnej przy rzece Poprad.-mówi Włodzimierz Tokarczyk, zastępca burmistrza. 

-Uzyskujemy decyzje środowiskowe, które umożliwią zlikwidowanie odsypiska na Popradzie. Mam nadzieję, że prace będą przebiegały bez zakłóceń. Odstąpienie od nich byłoby ze szkodą i dla mostu i dla wałów przeciwpowodziowych.

Prace obejmują utwardzenie drogi do przystani, umocnienie wylotu istniejącego przepustu brukiem kamiennym oraz brzegu luźnym narzutem kamiennym, a także budowę toalety publicznej z przyłączem wodociągowym, kanalizacji sanitarnej i energetycznym, wykonanie „Witacza”, montaż drogowskazów, przesunięcie odsypiska, zasypanie wyrw przy rzece Poprad. (MK). fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu