Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
30/03/2021 - 15:25

Nastoletnie baletnice wytańczyły podium. Z Sądecczyzny na światowe mistrzostwa

Młode baletnice z Sądecczyzny wytańczyły drugie miejsce w eliminacjach krajowych do Dance World Cup. Teraz czekają na finał, który odbędzie się w Hiszpanii lub Wielkiej Brytanii.

Dziewczynki ze Studia Tańca Artystycznego "Etiuda" zwojowały scenę w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Właśnie tam, 27 marca odbywały się krajowe eliminacje do Mistrzostw Świata - Dance World Cup 2021.

W eliminacjach rywalizowało ponad 270 zespołów z całej Polski. Na scenie wystąpiły niepubliczne szkoły baletowe oraz grupy i zespoły taneczne. Konkurencja była ogromna. Baletnice z "Etiudy" pod kierownictwem Patrycji Machety i instruktorki Iryny Myroniuk zdobyły II miejsce w kategorii "Children Duet/Trio Pas de Deux" dla dzieci w wieku 12-13 lat. Duet wykonały Lena Macheta i Aleksandra Michałowska. "Taniec wisienek", który zaprezentowały dał im przepustkę do finału.

Sądecczyzna może pochwalić się wspaniałymi tancerkami, również w innych kategoriach. Przeczytaj także: Tancerki ADeeM wytańczyły mistrzostwa Polski

- Światowy finał konkursu odbędzie się jeszcze w tym roku w Hiszpanii lub Wielkiej Brytanii. Organizatorzy na tę chwilę nie podjęli ostatecznej decyzji z uwagi na ograniczenia związane z pandemią - mówi Patrycja Macheta, która prowadzi dwa studia baletowe na terenie Sądecczyzny. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Patrycja Macheta, STA Etiuda)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020