Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
19/02/2020 - 20:50

Natalia Tomasiak srebrną medalistką Mistrzostw Polski w skialpinizmie

Team Natalia Tomasiak (KW Zakopane / Salomon Suunto Team) i Iwona Januszyk (KS Kandahar / Ski Trab Team) zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w skialpinizmie. Zawody rozegrano w Beskidzie Żywieckim, na stokach Pilska

W ostatnią niedzielę (16 lutego) na stokach Pilska rozegrano 20. edycję Pucharu Pilska w skialpinizmie. Podczas zawodów wyłoniono mistrzynie i mistrzów Polski w teamach na rok 2020.

-"To była bardzo intensywna niedziela.-napisała w mediach społecznościowych Natalia Tomasiak-W tym roku organizatorzy Mistrzostw Polski w skialpinizmie zadbali o to, żeby lekko nie było. Do pokonania mieliśmy trasę o długości 25 km i lekko ponad 2 tyś m up”

Bezkonkurencyjne okazały się Anna Figura-Polaczyk (KW Zakopane / Dynafit) i Anna Tybor (KW Zakopane), które zostały mistrzyniami Polski. Trzecie miejsce na podium wywalczyły Magdalena Derezińska-Osiecka (KW Zakopane) i Anna Cina-Ciskowska (KW Orka).

Skialpinizm to sport, który łączy trzy elementy: podchodzenia, wspinaczki oraz zjazdy na nartach w terenie górskim, o znacznym stopniu nachylenia. 

(MK) fot. Natalii Tomasiak i ilustracyjne autDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)