Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
07/10/2020 - 13:10

Nowy Sącz: kolejne sukcesy kajakarzy. Wracają z Mistrzostw Europy z medalami

Kolejny udany występ zaliczyli kajakarze pochodzący z Nowego Sącza. Wrócili z medalami z Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców, jakie odbywały się w Krakowie.

W weekend rozegrano w Krakowie Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców. Przyjechali na nie młodzi zawodnicy z niemal każdego zakątka Starego Kontynentu. Z czołówki zabrakło tylko Słowaków.

Dla reprezentantów Polski, wśród których byli sądeczanie impreza okazała się bardzo udana. Złoto wywalczył zespół juniorów K1x3 w składzie: Tadeusz Kuchno, Michał Ciągło, Mikołaj Mastalski. Wyprzedzili oni Francuzów i Rosjan. W K1x3 kobiet reprezentantki Polski (Dominika Danek, Dominka Brzeska, Katarzyna Liber) były piąte. Z medalu cieszyli się też Szymon Nowobilski, Maciej Bartos i Filip Leśniak, którzy zajęli trzecią pozycję w C1x3 mężczyzn oraz Jakub Brzeziński, Krzysztof Majerczak i Wiktor Sandera kończąc na tej samej lokacie swój udział w K1x3 mężczyzn (do lat 23).

Zobacz także: Dobry start sądeczan na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim!

Medale udało się naszym reprezentantom wywalczyć także w konkurencjach indywidualnych. W rywalizacji do lat 23 w C1, srebro wywalczył Kacper Sztuba, natomiast w K1 kobiet taki sam krążek zdobyła Klaudia Zwolińska. Ostatniego dnia mistrzostw drugie miejsce w K1 mężczyzn padło łupem Krzysztofa Majerczaka. Mistrzostwa można zatem zaliczyć do udanych. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu