Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/02/2021 - 23:50

Oto wyniki Mistrzostw Polski w Sepak Takraw... na śniegu

W Białce Tatrzańskiej odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw na śniegu. Znakomicie i sensacyjnie zaprezentowały się drużyny grające pod szyldem KS ,,TALAR TEAM” Szczawa. Mistrzostwa otworzył Chettaphan Maksaphanem, ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce, oraz prezes Polskiej Federacji Sepak Takraw, Paweł Podczerwiński.

Sepak Takraw na śniegu

Zobacz też: sepak takraw - co to takiego

Pierwszy mecz na śniegu, na świecie, w Sepak Takraw rozegrała drużyna gospodarzy KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS „TALAR TEAM” Szczawa. Po zaciętym meczu wygrali gospodarze 2:1. Kolejne mecze zwiastowały sensację i bez niej się nie obyło.

Drużyna KS „TALAR TEAM II” Szczawa ograła kolejno 2:0 S.K.F MANIAC Kraków (wicemistrz Europy w grę w popularną Zośkę); KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska (w składzie z grającym trenerem Reprezentacji Polski - Pawłem Podczerwińskim) i KS TALAR TEAM I Szczawa (w składzie: Paweł Talar – prezes KS „Talar Team” Szczawa, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie; Radosław Kulewicz, Andrzej Nieć, Jan Mrówka – trener GOL Łącko. Zabrakło w składzie Jana Dziedziny – wójta Gminy Łącko ze względu na to, iż w ten dzień przypadły jego 50. urodziny).

Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii mężczyzn zostało KS „TALAR TEAM II” Szczawa grając w składzie: Darek Żak, Tadeusz Zasadni, Tomasz Mrówka, Piotr Majchrzak i Dominik Faltyn. Druga drużyna ze Szczawy otarła się o podium zajmując nielubiane przez zawodników IV miejsce.

Wyniki:
1. KS TALAR TEAM II Szczawa
2. KS Rysy Bukowina Tatrzańska
3. S.K.F MANIAC Kraków
4. KS TALAR TEAM Szczawa

Następnie do rywalizacji przystąpiły kobiety. Mecz o Mistrzostwo Polski w Sepak Takraw na śniegu zagrały dziewczyny z KS „Rysy” Bukowina Tatrzańska i KS TALAR TEAM Szczawa. Faworyzowane gospodynie zawodniczki „Rys” aktualne Mistrzynie Polski w Sepak Takraw, uległy sensacyjnie KS „TALAR TEAM” Szczawa 3:0. Mistrzem Polski w Sepak Takraw na śniegu w kategorii kobiet zostało KS
„TALAR TEAM” Szczawa grając w składzie: Agnieszka Olesiak, Anna Chrobak, Weronika Kaim, Natalia Ligas i Majka Franczyk.

Wyniki:
1. KS TALAR TEAM Szczawa
2. KS Rysy Bukowina Tatrzańska

Zaplecze organizacyjne zawodów przygotowało FPHU „Talar” Alicja Talar ze Szczawy tzn.: sprzęt nagłośniający, podium, wodę mineralną, kawę, herbaę oraz grochówkę, która ugotowały i podawały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczawy. (Paweł Talar) opr. [email protected]

Sepak Takraw na śniegu? Tak, w Białce Tarzańskiej
W Białce Tatrzańskiej odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Sepak Takraw na śniegu. Obejrzyjcie zdjęcia, jakie dostaliśmy od p. Pawła Talara.


Dziękujemy za przesłanie błędu