Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
19/12/2019 - 13:00

Plac zabaw wodnych w nowym Saczu droższy niż pierwotnie zakładano

Sądecka firma podjęła się budowy Interaktywnego Placu Zabaw Wodnych w Nowym Sączu. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z planem.

Plac Zabaw Wodnych ma być gotowy na przełomie maja i czerwca 2020 roku. Inwestycja będzie realizowana nieopodal Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej.

Ma to być miejsce do rekreacji dla rodzin z dziećmi. Maluchy będą z pewnością zachwycone. Będzie tam między innymi basen o głębokości do 40 cm, fontanny, armatki wodne.

Czytaj także: Nowy Sącz: kąpiele na placu zabaw wodnych jeszcze nie teraz. Ogłoszono przetarg

Ważne jest to, że „plac zabaw wodnych” będzie integralną częścią pływalni z możliwością przejścia poprzez kurtyny wodne oraz brodziki. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty – mówi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – Została wyłoniona firma, która ma doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć. Obecnie czekamy na przedstawienie przez nią harmonogramu prac. Termin wybudowania tego obiektu sportowo-rekreacyjnego jest bardzo napięty.

Budowa parku wodnego pochłonie ponad 2 mln złotych. To o 350 tysięcy złotych więcej niż pierwotnie zakładano. Jeszcze kilka miesięcy temu była mowa o kwocie 1,7 mln złotych, z czego 945 tysięcy złotych stanowiło unijne dofinansowanie.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dołożył do tego zadania 250 tysięcy środków, jakie udało się wypracować – dodaje dyrektor Marcin Rojna.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. wizualizacje - MOSiR w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu