Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
07/05/2023 - 11:30

Polscy hokeiści w światowej Elicie. W kadrze narodowej zagrali kryniczanie

Polscy hokeiści, po 21 latach w Nottingham wywalczyli awans do Elity! W składzie narodowej kadry znaleźli się kryniczanie, wychowankowie KTH Paweł Zygmunt (napastnik), Radosław Galant (napastnik), Grzegorz Pasiut (napastnik) i Maciej Kruczek (obrońca).

W Nottingham, w piątek (5 maja) zakończyły się Mistrzostwa Świata Dywizji IA, w których polska kadra narodowa wywalczyła awans do Elity! To wielki powrót Biało-Czerwonych do ekstraklasy po 21 latach! Polacy hokeiści pokonali Litwę (7:0), Włochy (4: 2), Koreę Południową (7: 0), Rumunię (6: 2), a przegrali z Wielką Brytanią (4: 5 ).

W składzie polskiej drużyny znaleźli się kryniczanie, byli wychowankowie KTH: Paweł Zygmunt (napastnik, 5 meczów, 2 gole, 5 asyst), Radosław Galant (napastnik, 5 meczów, 1 asysta), Grzegorz Pasiut (napastnik, 5 meczów, 2 gole, 7 asyst) i Maciej Kruczek (obrońca, 5 meczów, 1 gol, 1 asysta). Mistrzostwa Świata 2023, w których zagrają polscy hokeiści odbędą się w Czechach. (MK). fot. Michał Chwiediuk  Żródło: Hokej.Net Dziękujemy za przesłanie błędu